Fit HubAntrenmanÜst Düzey Göğüs Antrenmanı

Üst Düzey Göğüs Antrenmanı

Acıyı ve göğüs antrenmanlarını seviyorsanız, değişen tekrarları olan bu üst düzey göğüs antrenmanı rutinine hayran kalacaksınız.

Bu programda; bir hareketi düşük tekrarla, bir sonraki hareketi ise orta seviye tekrarla yapmak gibi bir strateji uygulamak yerine, antrenmandaki ilk üç hareketin her birinde yüksek tekrar sayıları ile başlıyoruz.

Incline Dumbbell Press

Çoğu kişinin alt göğse oranla üst göğse daha çok ihtiyacı olduğundan, antrenmanı eğimli kaldırışla başlatıyoruz. Bu sefer barbell yerine dumbbell ile çalışıyoruz. Ağırlık seçiminizde korkusuz olun; hiç olmadı yere atarsınız.

Low-Pulley Cable Crossover

Crossover’ın bu versiyonu dumbbell flye hareketi gibi üst göğüs kaslarını hedefliyor. Çekme aparatı istasyonun en altına alındığında tutacakları yukarı ve birbirine doğru çekin ve her hareketin tepe noktasında ellerinizi direkt yüzünüzün karşısına gelecek şekilde konumlandırarak hareketi bitirin. Kollarınızı çaprazlama olarak da hareket ettirebilirsiniz ancak kasların en çok gerildiği noktada göğüslerinizi iyice sıkın.

Hammer Strength Chest Press

Antrenmanın başında makinelerle çalışmak kütle gelişimi için verimli bir yöntemdir. Hareketin rotası makine tarafından belirlendiğinden dengeleyici kaslar normalden daha az çalışacak. Bu da göğüs kaslarının (yani hedeflenen kaslar) ağırlığın çoğunu yüklenmesini sağlayacak.

Incline Dumbbell Fly

Cable flye, kastaki baskı hareket boyunca gevşemediğinden kütle geliştiren çok iyi bir harekettir. Eğimli olarak yaptığınızda da hareket aralığınız yükseldiğinden göğüslerinizde daha derin bir esneme yaratmanızı sağlar.

Push Up

Kası failure noktasına taşımak için vücut ağırlığınızla sert şınavlar çekerek göğüslerinizi sonuna kadar zorlayın. Tekrar saymayın çünkü az sayıda gerçekleşecek tekrar sayısı motivasyonunuz düşebilir. Artık kendinizi kaldıramayacak noktaya gelene kadar şınav çekin.

Üst Düzey Göğüs Antrenmanı

HAREKETSETTEKRARDİNLENME
Incline Dumbbell Press3*15, 10, 63 dk
Hammer Strength Chest Press320, 12, 812- dk
Low-pulley Cable Crossover320, 15, 101-2 dk
Incline Cable Flye 
Superset
Push Up
2

2
15

failure
1 dk

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!