Fit HubYaşamTüm Zamanların En Komik 10 Egzersiz Aleti Reklamı

Tüm Zamanların En Komik 10 Egzersiz Aleti Reklamı

Sizler için en kaçık egzersiz aletlerinin videolarını bulduk.

1) THE BATTLE OF THE BULGE

Son zamanlarda internette eski bir video dolaşmaya başladı. 1940’lı yıllarda çekilen reklam filminde bir grup kadın aşağı yukarı hareket eden ya da denen korkutucu aletlerde vücut hatlarını adeta “zımparalıyorlar”. İşte video:

Fazla yargılamamaya çalışın! Mantıksız vaatlerde bulunan bu aletlerin videoları stres atmak için sizler de izleyin istedik. Birçoğumuz bunların saçmalık olduğunu biliyoruz. Spor salonunda ciddi kazanımlar elde etmek, şekilli ve yağsız bir görüntüye ulaşmak için çok sıkı çalışma, konsantrasyon ve zaman gerekiyor. Kestirme yollar ararsanız komik duruma düşebilir ya da kendinizi incitebilirsiniz. Tıpkı listemizdeki diğer insanlar gibi…

2) ZAYIFLAMA EŞOFMANI

Zayıflama eşofmanı üzerinde düşünüldüğünde tamamen saçmalık değil aslında. Güreşçilerin kilo verme dönemlerinde kullandıkları sauna eşofmanlarından esinlenerek yapılmış olsa gerek. Sauna eşofmanları vücut sıcaklağını yükselterek kalori yakılmasına yardımcı olur. Ancak zayıflama eşofmanının vaat ettiği gibi televizyon izleyerek ya da telefonla konuşarak kilo verilebilir mi? Pek sanmıyoruz.

3) SALLANAN AĞIRLIK

Bu “devrim niteliğindeki” aletin iddiasına göre çizgili, büyük ve güçlü kaslara normalden çok daha kısa sürede ulaşabiliyormuşsunuz. Onlara göre, 6 dakika “rahatsız” sallanan ağırlıkla yapılan egzersiz, 42 dakika boyunca standart dumbbell ile yapılan egzersiz kadar kas aktivitesi yaratıyormuş.

4) KOŞU BANDI BİSİKLETİ

Adından da anlaşılabileceği gibi son derece basit bir alet. Bir bisikleti ve koşu bandını birleştiriyorsunuz, oluyor size “KOŞANBİSİKLET”. 2500 dolar eder mi bilemiyoruz, 10 lira verilebilir.

5) ATLI-KARDİYO

Atlı karınca “çakması” bu ürün, atın ilerlerken ortaya çıkan geri tepmesini taklit ediyor. Komik bir de figür ortaya çıkıyor. Kim gerçek bir ata binmeden ince bir görünüme kavuşmak istemez ki?!

6) HAVAİ SANDALYESİ

İşte oturarak geçirdiğimiz onca zamanı değerlendirme girişiminde bulundukları için bu şirket övgüyü hakediyor. Tek sorun çok saçma olması. Siz yine de böyle şeyler kullanmayın ve her 30-60 dakikada bir yerinizden kalkıp ofisinizde bir tur atın.

7) YÜZ GERDİRİCİ

Yüz gerdiricinin çalışma mantığı, yüzümüzdeki önem vermediğimiz kaslara direnç uygulayarak cildimizin canlı kalmasını sağlamasıymış. Hem de ciddi! Neden sadece gülmüyoruz ki? Aslında tamamen aynı şey. Umuyoruz bu yazı biraz olsun cildinizi germiştir!

8) ZAYIFLAMA KEMERİ

https://youtu.be/HY5eBFMZsck

Bu listede olmasa olmazdı. Özünde sadece titreşimli bir kemer. Uyarmazsak olmaz: Dikkat six-pack çıkabilir!

9) KIRMIZI EGZERSİZ ALETİ

Bu alet karın kaslarınızı titretiyor ve sıkılaştırıyormuş. Resmen crunch egzersiziyle aynı işi yapıyor!

10) EUROPLATE

1699 dolar vererek titreşen bir platforma oturabiliyorsunuz!

 

 

Hazırlayan: Saraj Jaihe Lee

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!