Fit HubAntrenmanTorbayı Yumruklama Antrenmanı İlk Yumruk

Torbayı Yumruklama Antrenmanı İlk Yumruk

İLK YUMRUK

Bu işi doğru yapmak için önce boks deneyimi olan birilerini bulun ve işini bilen bir hocanın da yardımıyla nasıl doğru yumruk atılır öğrenin. Bu yorucu ve temasa dayalı bir antrenmandır ve kum torbasını asıp bodoslama girişmeden önce öğrenmeniz gereken çok şey olduğunu bilin. Hem profesyonel yardım alıp hem de internetten araştırma yaparsanız zaman içinde tekniğinizi mükemmel hale getirirsiniz.

İnsan vücudu sürekli olarak bu oranda güç üretmek ve de bu oranda gücü karşılamak için tasarlanmamıştır, ama iyi bir boks hocası sakatlanma riskini en aza indirecek şekilde tekniğinizi geliştirmenize yardım edebilir. Ayrıca kötü alışkanlıklar edinmekten de sizi alıkoyacaktır. Ne kadar kötü yumruk atarsanız tekniğiniz o kadar zayıflar ve bu yanlışları düzeltmeniz o kadar zor hale gelir.

O zaman yapmanız gereken boks maçlarındaki sistemi taklit etmektir: 3’er dakikalık 12 raund, raundlar arasında bir dakikalık dinlenme. Bu toplamda 47 dakikalık çalışma demektir. George Foreman, ağır bir kum torbasını 12 raund boyunca yumruklayabilir –kum torbasının etrafında dans ederek, ara vermeden– fakat sizin böyle bir dayanıklılığa sahip olmak için daha çok çalışmanız gerekecek.

trb22
                                                       “BU BİZİM DOĞAMIZDA VAR! COŞUP YUMRUKLARIMIZI KONUŞTURMAK…”

AKSESUAR REHBERİ

Evde dövüş antrenmanını en iyi şekilde yapabilmek için ihtiyaç duyacağınız şeyler…

KUM TORBASI: Sadece iyi bir antrenman yapmak isteyen sıradan biriyseniz çok kaliteli bir torbaya dünya kadar para yatırmanıza gerek yok. Alacağınız herhangi ucuz bir kum torbası da işinizi görür.

SARGI: Eğer çıplak yumrukla kum torbasına girişirseniz bunun kötü bir fikir olduğunu anlamanız uzun sürmez. Bir çift 400 santimlik sargı alın. Çok kısa alırsanız bileklerinizi ve eklemlerinizi düzgün şekilde korumayacaktır.

ELDİVEN: En etkili sonuç için 450 gramlık bir kum torbası eldiveni alın. Bazı torbalarla birlikte eldiven de verilir ama gidip daha iyi bir çift almanızda fayda var. Yapacağınız antrenmanlarda bu promosyon eldivenlerden çok daha iyisine ihtiyacınız olacak. İçinde yeterince dolgu maddesi olmayan eldivenler darbeyi etkili şekilde emip bilek, dirsek ve omuzlarınızı koruyamaz.

AYAKKABI: Boks ayakkabıları güreş ayakkabılarına benzer ve yumruk atarken kalçanızı döndürdüğünüzde ayağınızın da dönmesini sağlayacak şekilde tasarlanmışlardır. Normal spor ayakkabılar zemini boks ayakkabılarından daha farklı kavrarlar ve siz yumruk atarken üretilen güç eğer ayaklarınız uygun şekilde dönmezse diz sakatlığına neden olabilir.

KRONOMETRE: Kaliteli bir kronometre sayesinde raundları ve dinlenme sürelerini ayarlayabilirsiniz. Hangi markayı seçerseniz seçin alarmının kolayca duyulur türden olmasına dikkat edin. Bu sayede sürekli saati kontrol etmek zorunda kalmadan antrenmanınıza konsantre olabilirsiniz.

YAZI: Derek MANGI / FOTOĞRAFLAR: Dylan COULTER

Darbeyi elleriniz ve bilekleriniz yüklenir. O yüzden kaliteli sargı ve eldivenler alın.
Darbeyi elleriniz ve bilekleriniz yüklenir. O yüzden kaliteli sargı ve eldivenler alın.

YAZI: Derek MANGI / FOTOĞRAFLAR: Dylan COULTER

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!