Fit HubBeslenmeSüzme Peynir Hakkında Bilmediğiniz 5 Sağlam Bilgi

Süzme Peynir Hakkında Bilmediğiniz 5 Sağlam Bilgi

Süzme peynir hakkında pek çok şey söylenir sağda solda, ama anlatılanların çoğu gerçek dışıdır maalesef. Gelin işin doğrusunu hep birlikte öğrenelim!

  1. Süzme peynirle normal peynir arasındaki fark, sütün preslenip bekletilmek yerine kesilmeye bırakılıp süzülmesidir ve yüksek miktarda kazein proteini içerir.
  2. Az yağlı 225 gr süzme peynirde 163 kalori, 28 gram protein, 6 gram karbonhidrat ve 2 gram da yağ bulunur.
    2 yemek kaşığı süzme peynir yaklaşık 200 gr’dır.
  3. Süzme peyniri meyveyle de yiyebilirsiniz ama biz daha yaratıcı olmayı tercih ediyoruz. Farklı otlarla karıştırın (maydanoz ya da dereotu gibi) ve tam tahıllı krakerlerle yiyin ya da hindi fümeli sandviçinizin arasına sürün.
  4. Süzme peynir, bol miktarda kazein proteini içerdiğinden yatmadan önce atıştırmak için son derece uygundur. Kazein yavaş sindirildiğinden, tüm gece besinsiz kalan kasları desteklemeye devam eder. Öğünler arasında uzun süre aç kalmak zorunda kaldığınız günlerde bunu aklınızdan çıkarmayın.
  5. Yemeklere kıvam (ve tabii ki protein) katmak için yağlı soslar yerine süzme peynir koyun. Haşlanmış yumurta ya da ton balığıyla kullanarak protein deposu salatalar yapın. Yüksek kalori günlerinde kullanmak için sütle karıştırarak makarna sosu yapın.

Süzme peynir ve diğer tüm önemli besinler ile alakalı daha fazla bilgi için Dengeli Gelişim makalemize bakabilirsiniz.

1 Yorum

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!