Fit HubYaşamSASHA BANKS. PATRON NE DERSE O!

SASHA BANKS. PATRON NE DERSE O!

SASHA BANKS, HER KUŞAKTA BİR KEZ GÖRÜLEN YETENEK

SASHA BANKS’e diva demeyin. Pekâlâ, lakabı “Legit Boss” (Olmuş Patron) ve daha 24 yaşında ve şimdiden geleceğin WWE yıldızı olarak bakılıyor ve evet, Sasha’nın diva olabilecek kadar tarz ve havası var ama Sasha kendini sadece ‘bakılacak’ bir kız olarak görmüyor, o bir atlet.  Binlercesi her maç öncesinde “Sasha’yı istiyoruz!” diye tezahürat yaparken fanları sadece görüntüsüne değil, atletizmine de kapıldı. WWE’nin sıkı takipçileri onu “şimdilerin en iyi kadın performansçısı” ve “her kuşakta bir kez görülen yetenek” olarak adlandırıyor. Tabii ki Sasha da bundan çok memnun.

Banks, “WWE gerçekten her şey demek. Fiziksel, drama dolu, efsanevi!” diyor. “Hem sporcu hem de süper star olma şansı önünüzde. Bundan daha iyi ne olabilir?”

10 YAŞINDAN BERİ WWE’DE YARIŞMAYI HAYAL ETMİŞ

24 yaşındaki Banks (gerçek adı Mercedes Kaestner Varnado) 10 yaşında bir WWE maçını televizyonda ilk defa gördüğünden beri WWE’de yarışmayı hayal ediyormuş.

“Annem televizyonda izlediğim maçı kapattırdı. Ben de devamını erkek kardeşimin odasına gizlice girip izledim. O andan itibaren kafayı taktım!” Büyürken atletizm yapan Banks (“Iowa’nın en hızlı kızı” lakabını 11 yaşında edinmişti) her zaman aktifti. Ancak yedinci sınıfta, otistik olan erkek kardeşinin bakımına yardımcı olmaya başlamasıyla atletik kariyer planları arka plana atılmıştı. “Bugün benim ben olmamda erkek kardeşimin çok büyük bir etkisi var. Sabretmeyi  öğrenmem gerekiyordu ve evde kalıp ona yardım ederken kendimle ilgili pek çok şey keşfettim.”

PATRON NE DERSE O!

Banks geleceğin WWE yıldızı olma arzusunu yine de hiçbir zaman kaybetmedi. Boston’da bağımsız çevrede çalışmaya başladı ve sonra WWE denemelerine katılıp WWE’nin NXT’ine yazıldı. O andan itibaren Patron doğmuştu. “NXT’e ilk başladığımda Sasha Banks bir hiçti. “Sadece kayıt olabildiği için bile heyecanlı olan neşeli ve şanslı bir kızdım. Fark edilmek için bir şeye ihtiyacım vardı” diye hatırlıyor o anları.

Hikâyeye rap şarkıcısı Snoop Dogg dâhil olur. Ki kendisi de Banks’in kuzeni ve WWE fanı olur. (Snoop WWE Hall of Fame’ine yeni dâhil edilmişti) Banks, “Snoop kendisine hep Patron demiştir. Fark ettim ki ben de kendime böyle hitap etsem fena olmaz çünkü WWE’nin gelmiş geçmiş en iyi kadın süper starı olduğumu biliyorum. Tek ihtiyacım olan bunu gösterebilmem için bir fırsat vermeleriydi” diyor. “Oraya çıkıp onlara kimin patron olduğunu gösterme cesaretini kendimde bulmam gerekiyordu.”

Tepeye tırmanışında Snoop ona tamamen destek oldu. (Hatta Nisan ayında WrestleMania’da ringe çıkarken, 100.000 kişilik seyirci önünde performans sergileyerek ona eşlik bile etti). Ancak ufak tefek 1.64 boyundaki Banks en olumlu yorumların kadın fanlarından geldiğini dile getiriyor. “Sanırım bana bakıp ‘Eğer Sasha yapabilirse, ben de yapabilirim’ diye düşünüyorlar. WWE’ye girmeye çalışırken ‘Çok ufaksın’ ve ‘Yeterince iyi değilsin’ laflarını o kadar çok duydum ki. Ama burada olmak istediğim için sürekli geri geldim. Patron olmak demek herkese pes etmediğinizi ve hayallerinizin peşinden gittiğinizi göstermeniz demek. Bu böyle, çünkü kimsenin size ‘Hayır yapamazsın’ demesine izin vermiyorsunuz.”

SASHA BANKS İMZASI TAŞIYAN HAREKETLER

Banks sıkı çalışarak sözlerini boşa çıkarmıyor. Çoğu gün kettlebell swingler, burpeeler ve box jump hareketleriye kardiyo ve güç antrenmanlarını karıştırarak her seferinde 90 dakika spor salonunda ter döküyor. “Bu kadar çok seyahat ederken spor salonuna gitmek çok zor ancak bunun için zaman yaratmam çok önemli.” Banks geçen sene, günde iki kardiyo antrenmanının yanında güç ve dayanıklılığını arttırması için  bir de direnç çalışması eklemesine sebep olan 30 dakikalık bir “Iron Man” yarışmasını esas etkinliği yapan ilk kadındı. “The Bank Statement” ve “Bankrupt” da dâhil imzası haline gelen hareketlerin, Orlando WWE Performans Merkezi’nde yaptıkları sayesinde geliştiğini söylüyor.

WWE’de kadın bölümünün başarısı artmaya devam ederken atletizmin ön plana daha da fazla çıkmasını bekleyebilirsiniz. (WWE yıldızı arkadaşları Charlotte ve Eva Marie’nin sporcu geçmişleri var: Charlotte üniversitede voleybol ve Eva Marie’de futbol oynadı.) WrestleMania 32’de Divalar kategorisini emekliye ayırdılar (mor kelebek unvanı da keza öyle) ve yerine WWE Kadınlar Şampiyonası eklendi. Daha yeni başlayan Banks, “Fanlar eskiden kadınların maçlarına tuvalet arası adını verirdi. Şimdi kadınların güreşini izlemek için bilet bile alıyorlar. Ne kadar ilerleme kat ettiğimizi çok iyi anlatıyor bence bu” diyor.

“Dünyaya kadınların WWE’ye ait olduğunu göstermek istiyorum. Her ringe çıktığımda ve insanların ismimi tezahürat ettiğini duyduğumda inanılmaz heyecanlanıyorum” diyor. “Herkese, buraya en iyisi olmaya geldiğimi göstermeye devam etmek istiyorum.”

SANIRIM KADINLAR BENİ ÖRNEK ALIYORLAR VE ‘EĞER SASHA YAPTIYSA BEN DE YAPABİLİRİM’ DİYE DÜŞÜNÜYORLAR.”

NASIL YAPIYOR

Antrenmanları:

Haftada dört ila beş gün spor salonunda koşu bandında koşuyor ve tüm vücuda yönelik güç hareketleri yapıyor.

Menüsü:

“Seyahat halindeyken bile sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.”

Kahvaltı:

Beyaz peynir, soğan ve hindili yumurta beyazı omleti. Öğle yemeği için tavuklu salata. Atıştırma için protein tozu smoothie. Akşam yemeği için somon ve kuşkonmaz.

En sevdiği atıştırmalıkları:

Kurutulmuş et (beef jerky), ton balığı, meyve

Kaçamak yiyecekleri:

Ramen eriştesi, pizza ve hamburgerler. “Bazen hepsi bir günde!”

Bavulunda:

Spor kıyafetleri, ring kıyafetleri, güneş gözlüğü ve “Legit Boss” kolyesi ve yüzükleri dâhil bolca “şaşaalı” takı. Ayrıca bir “blinged out” ceketi. “Tüm güvenlik görevlileri artık beni tanıyor.”

Dinlenme vakti:

Kore filmleri ve anime izliyor. Video oyunları oynuyor.

 

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!