Fit HubBeslenmePopüler Diyetler - South Beach Diyeti

Popüler Diyetler – South Beach Diyeti

Miami’nin göz bebeği sahilinin adını taşıyan South Beach Diyeti, modifiye edilmiş düşük karbonhidratlı bir diyet olarak adlandırılmaktadır. South Beach diyetinde karbonhidratlar daha düşüktür ve klasik bir diyet planına göre protein ile sağlıklı yağlar daha yüksektir.

İşte South Beach Diyeti

  • Karbonhidrat seçimine odaklanır; hangi karbonhidratların (örneğin kuru fasulye, tam tahıllar ve sebzeler) vücut yağı üzerinde daha az etkili olduğunu öğretir.
  • Trans yağlardan ve doymuş yağların çoğundan uzak durur.
  • Yağsız et, kabuklu yemişler ve balık gibi sağlıklı yağ kaynaklarını tercih eder.
  • Bu diyette beslenme eğitimine ağırlık verilmesi, diğer hızlı kilo verme seçeneklerine oranla daha uzun süreli etki yaratabilir.

popi21

KABUKLU YEMİŞLER: En İyi 5 Kabuklu Yemiş

Ceviz: Temel Omega-3 yağ asidi içeriği sayesinde, en iyi kabuklu yemiştir. 30 gramında bu önemli yağlardan yaklaşık 3 gram, sağlıklı tekli doymamış yağlardan da 3 gram bulunur.
Makademiya fındığı: Cevizden sonra ikinci sıradadır, çünkü Omega-3 açısından çok zengin olmasa da, 30 gramında tam 17 gram tekli doymamış yağ bulunur.
Fındık: 30 gram başına 12 gramlık tekli doymamış yağ oranıyla Makademiya fındığından bir adım geride olmakla birlikte, 0,3 gramlık Omega-3 içeriği, diğer pek çok kabuklu yemişin üç katıdır.
Badem: 30 gramında 6 gram protein vardır. Ayrıca yine 30 gramda 9 gram tekli doymamış yağ bulunur.
Brezilya kestanesi: 30 gramı, 500 mikrogramdan fazla selenyum minerali içerir ve bu da metabolizmayı hızlandırır; kas gücünü korumak açısından da çok önemlidir. 30 gramında sadece 7 gram tekli doymamış yağ bulunur.
pipi22

M&F NOTU

20 üzerinden 14

İncelmek = 7

Karbonhidrat tüketiminin nasıl yönetileceğini öğrenmek, sporcular açısından çok önemlidir; dolayısıyla da bu diyet, incelmek açısından olumlu puan alıyor. Daha yavaş sindirilen karbonhidratlar -antrenman sonrası ve sabah uyanır uyanmaz tüketim haricinde- her durumda beslenmenizin temel bir parçası olmalıdır.

Kas Yapmak = 7

Bu diyet yağsız et, kümes hayvanları ve balık gibi protein kaynaklarına büyük önem veriyor. Fakat bu diyetin tercih etmediği bazı doymuş yağlar, testosteron düzeyini yüksek tutmaya yardımcı olur ve bu yağlar, aşırıya kaçılmadığı sürece spor yapanlar için iyidir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!