Fit HubFitnessO BİR MÜZİSYEN, AMA AYNI ZAMANDA BİR FİTNESS FANATİĞİ

O BİR MÜZİSYEN, AMA AYNI ZAMANDA BİR FİTNESS FANATİĞİ

Model grubundan Kerem ile yaptığımız röportajımızı okuyun ve yoğun tempolu bir hayat içinde nasıl oluyor da fitness hedeflerini gerçekleştirdiğini öğrenin.

Merhaba Kerem Bey. Hayranlarınız sizi zaten sosyal medyadan takip etmekteler, ancak sizi daha yakından tanımak isteyen okuyucularımız için kendinizden ve yaptıklarınızdan bahsetmenizi istiyoruz. Kerem Sedef kimdir?

Merhaba, kısaca bahsetmek gerekirse : Ben profesyonel davulcuyum. Grubumuz MODEL ile çalmaktayım. Bunun dışında özel ders veriyorum. Farklı bir kaç projem daha var. Azimli bir spor öğrencisiyim. Son olarak Precision Nutrition ‘da Sports Nutrition Coach oldum.

Gördüğümüz kadarıyla müzik kariyeriniz kadar sağlığınıza da önem veren birisiniz. Bize biraz da fitness ve sağlıklı yaşam yolculuğunuzdan bahsetmenizi istiyoruz. Spora nasıl başladınız?

Aslında spor hayatımda küçük yaşlardan itibaren hep vardı. 12 sene basketbol oynadım. Kaykay, snowboard yaptım. Amerikan futbolu oynadım. Vücut geliştirme ve fitness. Sonrasında Crossfit, Gym Jones geldi. Şimdi daha karma bir şekilde her şeyi birleştirdiğim bir antrenman düzeninde ilerliyorum. Hareket etmeyi ve bu konuda araştırmayı, denemeyi çok seviyorum. Boks özellikle uzun yıllardır denemek istediğim bir şeydi. Kapısından içeri ufak bir adım attım. Bu arada haftada 6-7 kere antrenman yapıyorum. Bazı günler iki kez antrenman yaptığım oluyor.

Hafta 6-7 kere antrenman yapmaya nasıl vakit ayırabiliyorsunuz? Bildiğimiz kadarıyla oldukça yoğun bir hayatınız var. Yurt içi-yurt dışı turneler derken spora zaman ayırabildiğinizi duymak oldukça motive edici. Motivasyonunuzu nasıl sağlıyorsunuz?

Ben şu anki halimden 40 kilo fazla idim. Bu zaten başlı başına benim için bir motivasyon, bir daha oraya dönmek istemiyorum. Bir de bu hayatı seçtikten sonra daha keyifli gelmeye başladı bunları yapmak. Sabah erken kalkmak, kendi yemeğini yapmak, dikkat etmek, antrenman programının olması, bunlar hep bir motivasyon.

İşim gereği evet çok yoğun bir programım var ama erken kalkan ve ortalamaya gore az uyuyan biriyim. Herkes uykuda iken kalkıp antrenmanımı yapmış ve kahvaltı etmiş, günü yarılamış bile oluyorum. Bir de daha once bahsettiğim gibi araştıran ve öğrenmeye çalışan biriyim. İyi bir antrenman için her zaman büyük ve donanımlı bir salona ihtiyacınız yok. Kendi vücut ağırlığınız ile 2 metrekare yerde yapabileceğiniz ve sizi sanki salonda saatlerdir antrenman yapmışınız gibi hissettirecek bir sürü hareket ve antrenman şekli var. (Örn: hiçbir şey yoksa, otel odanızda 200 burpee yapmayı deneyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız)

Bize biraz da antrenman rutininizden bahseder misiniz?

Aslında ufakta olsa az önce bu soruya cevap verdim. Şu sıralar özellikle Blackboard’da Targan Kozak ile izlediğim bir antrenman programı var. Genel olarak program yüksek yoğunluklu bir program. Bölgesel güçlenme ve aksesuar hareketlerle başlayıp, uzun bir yüksek nabız antrenmanına geçiyoruz. Iyi bir ısınma ve soğuma vazgeçilmez.

Instagram’da paylaştığınız ‘’Stick Trick’’ videonuz en favori videonuzdu bizim için ancak sonra, biraz da imrenerek, başka bir videonuzu izledik. Seated box jump’dan bahsediyoruz. Bunu nasıl yaptınız? Yani bir hazırlık aşaması vs. oldu mu yoksa bir sabah uyandınız ve ‘’hadi bir box jump videosu çekelim’’ mi dediniz?

Öncelikle teşekkür ederim sıkı bir takipçi olduğunuz için. Stick Trick videosu benimde severek koyduğum ve bizim işimizin bir parçası olan birşey. Görsel bir şey yapıyoruz sonuçta.

Seated box jump videosu ise; ben basketbol yıllarından kalma herhalde zıplamayı çok seviyorum. Ara sıra antrenman programıma göre bu tarz denemeler yapıyorum. Daha önce dizlerimin üzerinden ve olduğum yerden ayakta zıpladığım videolar da vardı. Kendimi ufak ufak geliştirmeye çalışıyorum bu konuda. Hatta yeni hedefim smaç basmak. Denerken bu videolarda aralarda çıkıyor.

Bizim için keyifli bir sohbetti. Son olarak eklemek istediklerinizi alabilir miyiz?

Asıl ben çok keyif aldım. Tekrar bana vakit ayırdığınız ve bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!