Fit HubAntrenmanNFL Yıldızı Calvin Pace'in Kol Antrenmanı

NFL Yıldızı Calvin Pace’in Kol Antrenmanı

NFL (Ulusal Amerikan Futbolu Ligi) koçları, futbolcuların, biceps ve triceps’leri, curl ve extension’lara ayırmaları gerekmediğini, press ve row gibi birleşik hareketlerin yeterli olduğunu söylüyor. Ama bir çift büyük biceps, yalnızca omuz vatkasının altında güzel görünmekten çok daha fazlasını yapar.

New York Jets oyuncularından Calvin Pace, “defans bloğu, ofanstaki running back ve wide receiver oyuncularını yere indirmeye çalışırken en önemli şey güçlü kollardır,” diyor ve devam ediyor: “Bunlarla savunma bloklarını da dağıtıyorsunuz. Teknik açıdan yasak olsa da kimi zaman bu oluyor. Bunu da ancak güçlü kollarla yapabilirsiniz.”

120 kilo olan 1,93’lük Pace’in kol çalışmaları kısa ve yoğun. Sezon sırasında barfiks, bench press ve incline press gibi üst vücudu hedefleyen büyük hareketlere odaklanıyor ama haftada bir kez biceps’lerle triceps’leri aşağıdaki programla ayrıca çalıştırıyor.

Wake Forest’ın (Winston-Salem North Carolina Üniversitesi Takımı) eski yıldızı Pace, üniversitedeki ilk yılına kadar salonda sıkı bir çalışma yapmadığını ama ağırlık çalışmaya başlayınca sonuçlarını görmeye başladığını itiraf ediyor.

nfl1

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!