Fit HubBeslenmeKreatin ve Kalp Sağlığı

Kreatin ve Kalp Sağlığı

Besin Takviyesi: Kreatin

Kreatin, piyasadaki besin takviyeleri içerisinde en derinlemesine araştırılmış olanıdır herhalde. Kas dayanıklılığı, gücü ve boyutları üzerinde sahip olduğu inanılmaz etkilerin yanı sıra, yıpranmayı engelleyen yararları ve kastaki karbonhidrat taşıyıcılarını arttırma yeteneği iyice gözlemlendi.

Kreatinin sadece performansa etkisi bile, kişinin form düzeyine bakmaksızın herkes tarafından alınması için yeterli bir neden. Yapılan yeni bir araştırma ise kreatini günlük yiyecek planımıza katmamız için daha fazla neden sunuyor. Performans arttırıcı özelliklerine ilaveten, kreatin kalp sağlığını da iyileştirebiliyor.

İlk araştırma verileri, kreatinin, kardiyovasküler hastalıkların potansiyel habercisi olan homocysteine adlı amino asidin kandaki düzeyini etkilediğini gösteriyor. Kreatin takviyesi ayrıca toplam kolesterolü ve düşük yoğunluklu lipoprotein (kötü) kolesterolü de düşürebiliyor. Bunlar, kreatin kullanmanın uzun vadede kardiyovasküler performansı iyileştirebileceğini ve kalp sağlığını koruyabileceğini gösteriyor.

Ekstra Puan:
Kreatini, yüksek glisemik endeksli, karbonhidrat içeren, insülini harekete geçirecek bir içecekle almak, dokular tarafından alımını hızlandıracaktır.

Doz:
Antrenmandan hemen önce ve sonra 2-5 gram ve dinlendiğiniz günlerde sabah 2-5 gram alabilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!