Fit HubBeslenmeKas Yenilenmesini Nasıl Hızlandırırım?

Kas Yenilenmesini Nasıl Hızlandırırım?

Besin Takviyesi: Beta-Alanin

Performans hedefleriniz ne olursa olsun, beta alanin çok önemli bir yardımcı takviye. Beta alanin, vücut tarafından absorbe edildiğinde, histidine adlı amino asitle birleşerek carnosine adı verilen doğal bir tampon oluşturuyor.

Kreatine çok benzeyen carnosine kaslarda depolanıyor ve karşılaştığı fazla asitlere, örneğin yoğun egzersiz sırasında üretilenlere saldırıyor. Üretilen bu fazladan asit, yorgunluğun en büyük sorumlularından biri; yani asidi tamponlayabilirseniz, performansınız da artıyor.

Beta-alanin’in bonus etkisi ise nörotaşıyıcı gama-aminobutrik asit (GABA) için alıcıları uyarması. Bu, spor salonu müdavimleri için bulunmaz bir nimet; çünkü GABA’nın faaliyete geçmesi, antrenman sonrası rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza yardımcı oluyor.

Bunlar da toparlanmanız için son derece önemli. Egzersizle meydana gelen doğal uyarıcı hormon tepkisi nedeniyle, Beta-alanin’in rahatlatıcı etkisi antrenman sonrasına kadar hissedilmiyor. Yani antrenman öncesinde hatta antrenman sırasında bile kullanabilirsiniz.

Ekstra Etki:
Uyumanıza yardımcı olması için, yatmadan 30 dakika önce 3-4 gram alabilirsiniz.

Doz:
Antrenman öncesinde ve sonrasında olmak üzere günde toplam 3-6 gram, dinlenme günlerinde ise sabah 3 gram alabilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!