Fit HubAntrenmanShawn Ramirez ile Kas Geliştir Yağ Yak ve Performansını Arttır

Shawn Ramirez ile Kas Geliştir Yağ Yak ve Performansını Arttır

CrossFit Masters şampiyonu Shawn Ramirez yoğun antrenman, beslenme ve toparlanma için mükemmel bir denge kurmuş.

Spor dünyasında atletler için ortalama kabul edilen yaşın 24 olması bir kenara, iki defa Crossfit Games Masters şampiyonu olan Shawn Ramirez, en zorlu fitness testlerinden, sakatlanmalar sebebiyle kenarda kalmadan geçti.

Kill-Cliff’in sponsorluğunda olan atlet haftada beş gün antrenman yapıyor; iki üç gün güç, hız ve esneklik kazanmaya odaklanıyor, bir gününü jimnastiğe ayırıyor, bir gün ağırlık antrenmanı yapıyor ve bir de koşu ya da kürek çekme gibi egzersizlerle kondisyonunu geliştiriyor.

Dinlenme günleri ise hiç dinlenmeye benzemiyor. 1.5 km yüzüyor, kürek çekiyor ya da Assault AirBike sürüyor. “Antrenmanları eğlenceli kılmak için vücudunuza hep farklı şeyler vermelisiniz. Sıkılmış bir vücut size sonuç getirmez.” diyor Ramirez.

Üçüncü oğlum için bunu kazanmam lazım 2014 yılında en büyük oğlum benimle birlikte antrenman yaptı, geçen sene de ortanca oğlum antrenmanlarıma katılmıştı. Şimdi en genç oğlum benimle birlikte koşuyor.”

Ramirez için oyunda kalmanın yolu vücudunu dinlemekten geçiyor. Sert zeminde koşmaktan kaçınıyor, box jump’larda ise sıçrama sonrası geri adım atarak egzersizlerini yapıyor. “Vücudunuzun size söylediklerini, neler fısıldadığını iyi duymalısınız.” Ramirez klasik altı öğünlü temiz bir beslenme düzeni uyguluyor.

Günde altı öğün dengeli protein, karbonhidrat ve yağ tüketimine özen gösteriyor. Kahvaltısı yulaf, kırmızı orman meyveleri, badem sütü, whey protein ve spirulina (bir tür yosun) smoothilerinden oluşuyor. Ramirez’e ayak uydurabileceğinizi düşünüyor musunuz? Kendi kişisel CROSSFIT antrenmanını deneyin.

Ramirez’in Crossfit Antrenmanı

TALİMATLAR: Erkekler 85kg, kadınlar 55kg ile egzersizleri yapmalılar. Setin tüm tekrarlarını yaptıktan sonra diğer harekete geçin. Tüm egzersizleri bir kez yapın.

EGZERSİZ SET TEKRAR
Deadlift 1 50
Pullup 1 40
Front Squat 1 30
Dip 1 20
Barbell Thruster 1 10

HIZLI TÜYO Gerekirse ağırlık azaltın. Erkekler için 60/kadınlar 45kg kullanılabilir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!