Fit HubBeslenmeGünlük Yaşamdan Maksimum Verim Almak İsteyenlerin Vazgeçilmezi Olacak Pre-Workout: Kafein

Günlük Yaşamdan Maksimum Verim Almak İsteyenlerin Vazgeçilmezi Olacak Pre-Workout: Kafein

Kafein Nedir?

Kafein, kahvede, çayda, çikolatada ve kola cevizinde bulunan, uyarıcı niteliği olan, hekimlikte de sıklıkla yararlanılan; metilksantin adı verilen bir grup bileşiğin doğal bir parçasıdır. Kafein,  tüm bunların yanında ağrı kesici ilaçlarda, kardiyovasküler hastalıklar ve sinir sistemi hastalıklarında etkin bir biçimde kullanılan bir besindir.

Kafeinin Faydaları Nelerdir?

Yoğun geçen gündelik yaşamdaki en önemli dostunuz nedir diye sorsak, muhtemelen pek çoğunuz kahve cevabını verecektir.

Peki, bu içeceğin ne özelliği var da bizleri gün boyunca daha aktif ve zinde tutabiliyor?

Aslında bunu yapan kahvenin öz maddesi olan kafein. Bildiğiniz gibi kafein, bilinen en eski uyarıcı maddelerden biri.

Kafeinin, sinir sistemi ve beyin üzerindeki etkisi kişileri bir anda daha uyanık ve daha odak bir hâle geçirebiliyor. Ayrıca zaman zaman kişiler üzerinde rahatlatıcı, vücudu harekete geçiren ve odaklayıcı etkileri de görülüyor.

Kafein hapı, fazla kalorilere, mide yanması, gastrit, ülser, selülit oluşumu gibi olumsuz etkilere maruz bırakmadan ve şeker, yağ gibi ekstradan alınacak besinlere yer vermeden direkt kafeinin etkilerini elde etmek amacı ile oluşturulmuş bir üründür. Nature’s Supreme Caffeine, Türkiye’nin ilk kafein hapı olarak, maksimum verimi sağlamayı hedeflemektedir.

Kafein Zindelik ve Odaklanma Etkisini Nasıl Sağlar?

Beyninizde adenosin reseptörleri bulunmaktadır. Bunlardan iki tanesi üzerinde kafeinin etkisi bulunur. İlki uyku halinin gelmesine yardımcı olan adenosin reseptörlerinin etkisiz hâle getirilmesidir. Böylece çoğu bilimsel araştırmaya da konu olan saat 3 duvarını rahatlıkla aşabilmenize yardımcı olabilir. İkinci etki ise kafein dopamin seviyelerinin arttırılmasını sağlayacak adenosin reseptörlerini uyarır.

Kafeinin yaptığı bu iki etki; gün içerisinde veya odaklanmanız gereken zamanlardaki uykulu halinizin son bulmasına ve performansınızın artmasına yardımcı olur. Bunlara ek olarak kafein, vücutta termojenik etki yaratır. Bu sayede vücudunuzun kalori yakarken yağ depolarını kullanmasına teşvik eder ve yağ yakımının daha fazla yapılmasına yardımcı olur.

Neden Kafein İçeren İçecekler Yerine Kafein Hapı Tercih Edilmelidir?

Aslında ortada kahve için kafein hapı kullanmayın diye bir durum söz konusu değildir. Tabii ki kahve içerek de kafein almayı tercih edebilirsiniz.

Kafein hapının buradaki farkı; kafein tüketmek isterken içecek içerisinde bulunan diğer gerek olmayan besinler (şeker, yağ vb.) ile ekstra kalorinin azaltılmasını sağlamaktır. Buna ek olarak, kafein için tüketilen bazı besinlerin bazı rahatsızlıklara neden olabilmesi de sadece kafein hapı kullanımının yaygınlaşmasına sebep olmuştur.

Genellikle kafein; kola ve enerji içeceği gibi asitli ve yoğun şekerli içeceklerde, şeker oranı yüksek popüler kahve ürünlerinde ve çaylarda bulunur. Ancak bu ürünlerin çok tüketilmesi mide rahatsızlıkları, reflü, selülit, diş sararması, şişkinlik gibi rahatsızlıklar yapabiliyor.

Nature’s Supreme Caffein Yeterli midir?

Nature’s Supreme Caffein, tek kapsül ile günlük kafein alımınızı karşılamanıza yardımcı olur. Zinde ve odak hissetmeniz için oldukça yeterli olan Nature’s Supreme kafein hapı, 3 espresso shot’taki kafein miktarına eş değer bir kafein etkisini görmenizi sağlar. Aşağıda madde madde sıraladığımız gündelik aktivitelere sahipseniz eğer, sizin de kafein içeren bir pre-workout almanızda fayda var diyebiliriz:

  • Uzun süre odak isteyen işler ile uğraşıyorsanız, gece-gündüz vardiyası gerektiren bir işte çalışıyorsanız,
  • Kilometreler boyunca araç kullanıyorsanız,
  • Ağır antrenmanlar yapan sporcuysanız,
  • Kurumsal hayatta yüksek odak gerektiren bir işte çalışıyorsanız,
  • Yoğun tez araştırmaları yapan bir akademisyen veya üniversitede sınav döneminde öğrenciyseniz,
  • Hem çalışan hem de okul çağındaki çocukları için yeterli enerjiyi ve zindeliği bulmak isteyen biriyseniz,
  • Dikkatinizi yaptığınız işe vermekte zorlanıyorsanız Nature’s Supreme kafein hapı ile güçlü bir destek sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bu faydaların yanında ayrıca, kalorisiz olan ürün sayesinde hazır kahve ile birlikte alacağınız tatlandırıcılardan, şuruplardan ve kremalardan kaçmış olursunuz.

Nature’s Supreme Caffeine ürünü, DRCaps kapsüllerine sahiptir ve bağırsakta çözünür. Dolayısı ile mideden gelen bir ağız kokusu yaratmaz. Ayrıca yüksek biyoyararlanıma sahip anhidroz kafeinden elde edilmektedir. Anhidroz kafeinin normal kafeinden farkı sudan arındırılmış olmasıdır ki bu da üründe standardize etkiyi yaratmaktadır. Her kapsülde aynı standartta kafein aldığınızdan emin olursunuz.

Odağı güçlü ve zinde bir gün geçirmek istiyor, elinizdeki işleri dikkatli ve hızlıca çıkarmak için çalışıyorsanız, Nature’s Supreme Caffeine’i mutlaka denemelisiniz!

Uyarı: Yüksek miktarda kafein içeren takviye edici gıdaları; 18 yaş altı ve çocuklar, hamileler ve emziren annelerin kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Günlük üst limit olan 210 mg’ın aşılmaması gerekmektedir. Kalp hastalığı, karaciğer hastalığı ve diyabet gibi problemleri olan kişilerin kafein tüketmesi tavsiye edilmemektedir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!