Fit HubYaşamHamilton Formula 1’i Bırakıyor mu?

Hamilton Formula 1’i Bırakıyor mu?

İnanılmaz bir çekişmeye ve finale sahne olan Formula 1 sezonunun son yarışında tartışmalı bir şekilde kaybeden ve Max Verstappen’in ardından ikincilikle yetinmek zorunda kalan efsanevi pilot Lewis Hamilton’un önümüzdeki sezon Formula 1’de yer alıp yer almayacağı yarış dünyasının son zamanlarda üzerinde en çok spekülasyon yapılan olaylardan biri oldu.

Yarışı kaybettiği günden bu yana hiçbir açıklamada bulunmayan ve sosyal medya paylaşımlarını da durduran İngiliz pilotla ilgili her gün başka bir iddia ortaya atılıyor. Bernie Ecclestone’un “Hamilton’un Formula 1’e döneceğini sanmıyorum” açıklamasının ardından Mercedes takım patronu Toto Wolff’un konuyla ilgili sorulara net bir yanıt vermemesi soru işaretlerini daha da artırıyor.

Tam 7 kez Formula 1 şampiyonu olan ve bu alanda zirveyi efsanevi pilot Micheal Schucmacher ile paylaşan Lewis Hamilton, Formula 1’e devam etmeye karar verir ve bir şampiyonluk daha elde ederse, Formula 1 tarihinin en çok şampiyonluk yaşayan pilotu olacak. İngiliz pilot geçtiğimiz yaz Mercedes ile 2023 yılına kadar sürecek yeni bir sözleşme imzalamıştı.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!