Fit HubBeslenmeGreyfurt Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Greyfurt Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

C vitamini deposu olarak bilinen greyfurt hakkında bilmeniz gereken beş şey…

  1. 70’lerin popüler diyetlerinin ana malzemesi greyfurttu ve onu işe yarar herhangi bir diyete eklemenin yağ yakımını arttıracağı da kuşkusuzdur. Diyetlerine günde sadece yarım greyfurt eklenen deneklerin ortalama 1.5 kilodan fazla vermelerinden sorumlu olanın naringin adlı bir antioksidan olduğu görülmüştür.
  2. 250 ml doğal greyfurt suyu 96 kalori, 1 gram protein, 23 gram karbonhidrat ve 0 gram yağ içerir. Yarım greyfurtta 52 kalori, 1 gram protein, 13 gram karbonhidrat ve 0 gram yağ bulunur.
  3. Greyfurt kahvaltı için de son derece uygun bir yiyecektir. Örneğin 1 bardak yüzde yüz greyfurt suyuna 1 servis vanilyalı whey proteini katarak bir yağ yakıcı, katabolizmayı durdurucu bir sabah içeceği yapabilirsiniz.
  4. Eğer CoQ-10 (koenzim Q-10) takviyesi kullanıyorsanız onu greyfurt suyuyla ya da greyfurt içeren bir öğünle birlikte alın çünkü bu, CoQ- 10 emilimini arttıracaktır. CoQ-10, sağlığı ve dayanıklılığı arttırmayla ilgilidir, böylece antrenmanlarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.
  5. Greyfurtu da portakalı soyduğunuz gibi soyun ve salataya ekleyin –özellikle ıspanakla çok iyi gider. Ya da 50 ml greyfurt suyuyla 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp salatanın üzerine dökün.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!