Fit HubSağlıkGöz Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız Kullanmanız Gereken 5 Takviye

Göz Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız Kullanmanız Gereken 5 Takviye

Göz hastalıkları birçok sebebe bağlı olabilse de göz sağlığı için önemli olan besinleri tüketmemek, gözlerinizde yetersiz gelişim ve korumaya sebep olabilir.

Göz neden ağrır sorusunun birçok cevabı vardır. Göz ağrıması özellikle uzun süre bilgisayar ekranına bakarak kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte genetik faktörü ve yetersiz beslenme de göz ağrılarına sebebiyet verebilmektedir.

Yapılan bilimsel araştırmalar bize göz sağlığının korunmasında ve bebeklikten itibaren gözlerin normal oluşumunun desteklenmesine yardım edebilecek takviyeler olduğunu göstermiştir.

Göz Sağlığına İyi Gelebilecek 5 Takviye

Aşağıda sizinle gözlerinize faydalı olabilecek takviyeleri paylaşıyoruz.

1. Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül, her kapsülde 360 mg EPA ve 260 mg DHA içermektedir. Patentli MEG-3® ham maddeye sahip ürünün tadı ve kokusu azaltılmıştır. Helal sertifikalı sığır jelatininden üretilen yumuşak kapsüllerin yutulması kolaydır. Ürünün servis başı fiyatı 1,15 TL’dir.

2. New Life Efa S-1200 45 Kapsül

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

New Life Efa S-1200 45 Kapsül, her kapsülde 396 mg EPA ve 264 mg DHA içermektedir. Trigliseris formdaki ürünün emilimi yüksektir. IFOS kalite standartlarına sahip ürünün servis başı fiyatı 1,29 TL’dir.

3. Solgar Omega-3 950 Mg 50 Kapsül

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Solgar Omega-3 950 Mg 50 Kapsül, her kapsülde 504 mg EPA ve 378 mf DHA içermektedir. Cam şişe içerisindeki kapsüller sığır jelatini ile kaplıdır. Ürünün servis başı fiyatı 2,58 TL’dir.

4. Ocean Plus Omega 3 1200 Mg 50 Kapsül

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Ocean Plus Omega 3 1200 Mg 50 Kapsül, her kapsülde 384 mg EPA ve 252 mg DHA içermektedir. Trigliserid formda, kokusu azaltılmış bir üründür. IFOS Kalite Standart’larına sahip ürünün servis başı fiyatı 0,98 TL’dir.

5. Nature’s Supreme Vitamin B Complex 60 Kapsül

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Vitamin B Complex 60 Kapsül, her kapsülde b grubu vitaminlerinden kompleks bir formül içerir. Cilt, göz, kalp ve enerji sağlığı açısından önemli olan bu ürün vegan ve vejetaryen kullanımına uygundur. Servis başı fiyatı 0,82 TL’dir.

Göz Ağrısı Neden Olur?

Göz ağrısının başlıca sebeplerinden bazıları, gözün iltihaplanması, göz migreni, göz tansiyonu, kontakt lensin oluşturduğu tahriş, blefarit, sinüzit, stres, katarakt, göz kuruluğu ve üveit gibi problemlerdir.

Omega 3 ve B1 vitaminleri başta olmak üzere bazı besinler anne karnından itibaren kişinin gözlerinin sağlıklı gelişiminin sağlanmasına yardımcı olur. B1 vitamininin gözlerdeki iltihaplanmayı azalttığı ve üveit tedavisinde destek olabildiği görülmüştür. (1) Ayrıca omega 3 yağ asitlerinin retina üzerinde hasara yol açan hastalıkların oluşma riskini düşürdüğü gözlemlenmiştir. (2)

Göz Ağrısı Nasıl Geçer?

Hafif yaşadığınız, kronikleşmemiş ve gözünüzde belirgin bir deformasyon görmediğiniz sürece yaşadığınız göz ağrılarını hafifletebilmenize yardım edebilecek bazı yöntemler vardır.

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Gözünüzde batma ve hafif ağrı yaşadığınız zamanlarda soğuk kompres ya da poşet çay kompres yapabilirsiniz. Bir buzu ince bir beze sarıp gözünüzü kapayarak üzerine çok bastırmadan kısa kısa aralar vererek soğuk uygulama yapmak ağrının hafiflemesine yardımcı olabilir. Aynı şekilde siyah ya da yeşil poşet çayı soğuk su ile ıslatarak gözünüze uygulayabilirsiniz. Çaylar, içerdikleri antioksidan besinler sayesinde göz çevrenizde bulunan iltihaplanmanın azalmasına ve ağrının hafiflemesine yardımcı olabilir.

Bu gibi kısa vadeli çözümleri kronikleşmemiş durumlarda öneririz. Eğer gözlerinizde devamlı bir ağrı var ise durumu mutlaka bir doktor ile görüşmeniz gerekmektedir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!