Fit HubBeslenmeFıstık Ezmesi Hakkında 5 İlginç Bilgi

Fıstık Ezmesi Hakkında 5 İlginç Bilgi

Çocukların en sevdiği yiyeceklerden olan bu besin, onun yetişkinken de beslenmesinde önemli rol oynar. Fıstık ezmesi, içerdiği proteinin yanında tekli doymamış yağ bakımından da son derece zengindir ve kalp hastalığı riskini azalttığı gibi yağ olarak depolanma ihtimali de daha azdır.

Image result for children eating peanut butter

İki çorba kaşığı fıstık ezmesinde 188 kalori, 8 gram protein, 6 gram karbonhidrat ve 16 gram yağ bulunur.

Image result for peanut butter

Fıstık ezmesi, kas kazanımı suretiyle kilo alma dönemleri haricinde yasaktır, çünkü yağ ve karbonhidratı birlikte almak ideal bir durum değildir. En iyisi fıstık ezmesini az karbonhidratlı besinlerle tüketmektir.

Image result for peanut butter

Light ya da az yağlı fıstık ezmesi almayı aklınızdan bile geçirmeyin. Üreticiler yağı ortadan kaldırırken onun yerini alması için hemen her zaman daha fazla şeker koyarlar. Standart fıstık ezmesini tercih edin.

Related image

Fıstık ezmesini, yatmadan önce, proteinle birlikte tüketerek içerdiği iyi yağlarla sindirimi yavaşlatıp kas kaybını engelleyen bir besin haline getirin. Size fıstık ezmesini, üzerine, harika bir çoklu doymamış yağ kaynağı olan, bir yemek kaşığı keten tohumu serptiğiniz bir kase az yağlı yoğurtla birlikte tüketmenizi de önerebiliriz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!