Fit HubBeslenmeEnerjik Bir Hayat İsteyenler İçin En İyi 5 B12 Vitamini 

Enerjik Bir Hayat İsteyenler İçin En İyi 5 B12 Vitamini 

Akşam üzeri 4 gibi pili bitenler el kaldırsın. Saat öğleyi geçmişken uykusu gelenler, ne iş çıkışı antrenmanı ne dışarıda akşam yemeği düşünemeyenler… Tek isteği bir yastık ve uzun bir uyku olanlar… Konuyu tahmin etmişsinizdir, enerjisi hemen bitenlere harika bir haberimiz var: B12 vitamini!

Günlük hayatın ne kadar zorlayıcı olabildiğini hepimiz biliyoruz. Maalesef modern koşullar, gerçek bir kaosun içine bizi sürüklüyor. Bir koşuşturma ile işe gidip gelme, eve dönüp hızla yemek yapma duş alma, haftasonunu iple çekerken biriken her bir etkinliği küçücük bir haftasonuna sıkıştırma. Zaman zaman tüm bu koşuşturmacayı hastayken yapmak durumunda kalma… Bu dönemlerde enerjinizin bittiğini hissetmek çok normal. B12 vitamini başta olmak üzere enerjinizi korumanıza ve kendinizi daha güçlü hissetmenize yarayacak vitaminler var.

Bugün, enerji denildiğinde tek geçtiğimiz B12 vitamini hapı hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz, B12 vitamini nedir, B12 vitamini nelerde var, B12 vitamini faydaları nelerdir… Ancak ilk olarak enerji konusunda güvendiğimiz en iyi 5 B12 vitaminini sıralayalım:

En İyi 5 B12 Vitamini

1. Solgar Vitamin B12 500 Mcg

en-iyi-b12-vitamini-hapi

Solgar Vitamin B12 500 mcg bir şişesinde 50 kapsül içermektedir. B12 vitamini (kobalamin) içeriği vejetaryen kullanımına uygun bitkisel kapsüle sahiptir. Ürünün servis başı fiyatı 0,86 TL’dir.

2. New Life B12 Plus

en-iyi-b12-vitamini-hapi

New Life B12 Plus 60 Dilaltı Tablet, B12 vitamini içeriğine ek olarak B7 vitamini (biotin) ve B9 vitamini (folik asit) de içerir. Vejetaryen kullanımına uygundur. Servis başı ürün fiyatı 0,75 TL’dir.

3. Nature’s Supreme Vitamin B12 1000 Mcg

en-iyi-b12-vitamini-hapi

Nature’s Supreme Vitamin B12 1000 mcg 60 kapsül, patentli ham madde içeriği, vejetaryen kullanımına uygunluğu, GMP standartlarında üretimi ve helal sertifikaları ile kapsül başına 1000 mcg B12 vitamini içerir. Servis başı ürün fiyatı 0,48 TL’dir.

4. Solgar Vitamin B12 1000 Mcg

en-iyi-b12-vitamini-hapi

Solgar Vitamin B12 1000 Mcg 100 tablet, yutmada zorluk çeken bireyler için dilaltı tablet olarak üretilmiştir. Vejetaryen kullanımına uygundur. Kosher ve helal sertifikalı ürünün servis başı fiyatı 0,75 TL’dir.

5. Nature’s Supreme Vitamin B Complex

en-iyi-b12-vitamini-hapi

Nature’s Supreme Vitamin B Complex 60 kapsül, patentli ham madde içeriği, vejetaryen kullanımına uygunluğu, GMP standartlarında üretimi ve helal sertifikaları ile güven kazanmıştır. Her kapsülünde farklı b vitaminlerinin bileşimini içerir. Servis başı ürün fiyatı 0,82 TL’dir.

B12 Vitamini Nedir, Faydaları Nelerdir?

B12 vitamini vücudunuzun üretemediği esansiyel bir vitamindir bu sebeple mutlaka dışarıdan alınması gerekir. Süt, süt ürünleri, et ve et ürünleri içerisinde bulunmakla beraber B12 vitamini hapı da takviye şeklinde tüketilebilir.

en-iyi-b12-vitamini-hapi

B12 vitamininin temel görevleri arasında sinir sisteminizin normal fonksiyonlarının korunması, kırmızı kan hücrelerinizin üretilmesi ve DNA sentezi bulunmaktadır. Ayrıca emziren ve hamile kadınlarda bebeğin beyin ve kalp gelişimi için oldukça önemli bir vitamindir.

Bunun yanında enerji artışınız için ve enerjinizin uzun süreli korunması için B12 vitamini harika bir seçimdir. Bütün b vitaminleri enerji üretiminde rol almakla birlikte B12 eksikliği yaşayan kişilerin B12 takviyesi aldıklarında gerçek anlamda enerji değişimlerinin olduğu gözlemlenmiştir. (1)

B12 eksikliği yorgunluk ve bitkinlik hâlini tetikleyecektir.

B12 vitamini faydaları arasında hücre yenilenmesini desteklemesi de vardır. Bu sayede sağlıklı tırnak, saç ve cilt dokularının yeniden oluşmasında önemli bir rolü vardır. B12 vitamini eksikliğine sahip kişilerin B12 takviyesi ile dermatolojik sorunlarının azaldığı görülmüştür. (2,3)

B12 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

en-iyi-b12-vitamini-hapi

Kırmızı et en çok B12 içeren takviyelerdendir. Özellikle koyun böbreği ve ciğeri yüksek oranda B12 vitamini içerir.

Süt ve süt ürünleri. (5000 kişinin jatıldığı bir çalışmada sütten alınan B12 vitamininin balıktan gelen B12 vitaminine göre daha etkili olduğu görülmüştür. (4)

Yumurta. Bol bol yumurta yemek gerek…

Sardalya, ton balığı ve somon (genellikle yağlı deniz balıkları) iyi birer B12 kaynağıdır.

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!