Fit HubBeslenmePump Etkisini Zirveye Taşımanızı Sağlayacak En İyi 5 Arjinin

Pump Etkisini Zirveye Taşımanızı Sağlayacak En İyi 5 Arjinin

Arjinin Nedir?

Arjinin, kandaki nitrik oksit miktarı için önemli olan bir esansiyel amino asittir. Arjinin (arginine) vücutta bulunmaz, dışarıdan takviye olarak alınır. Kan akışı için önem taşıyan bu amino asiti, vücut geliştiriciler pump etkisini arttırması için sık sık kullanırlar. Kan akışını az miktarda da olsa etkilediği için, kaslara besin taşınımını hızlandırabilir. 

Arjinin Ne İşe Yarar?

Hipertansiyon ve tip 2 diyabet gibi hastalıklarda önemli yer taşıyan arjinin, kan basıncının artması durumunu bu hastalığa sahip olan kişilerde önleyebilir.

Arjinin faydaları çeşitli olmasına rağmen hastalık için kullanımından çok, pump etkisi için kullanımı yaygındır ve antrenman esnasında kendinizi çok daha zinde hissetmenizi sağlayabilir. Ayrıca arjinin kuvvet azlığı, dolaşım problemleri ve kalp hastalığı öyküsü olan kişilerde egzersiz performansını artırabilir (1).

Arjinin Nasıl Kullanılır?

Arjinin kullanımı gerçekleştirirken günlük 3-6 gramlık dozlar, istediğiniz etkiyi almanız için yeterli olacaktır. Arginine supplement gibi diğer pre-workout supplementlerinde de standart doz bu civardadır. Bu doz, arjinin seviyesinin üstte olmasını istediğinizde günde 3 defa tüketilebilir. Tek seferde 10 gramdan fazla arjinin dozu ise midede rahatsızlıklara ve ishale sebep olabilir. Arjinin genellikle C vitamini ve omega-3 balık yağı takviyesi gibi antioksidanlarla birlikte kullanılır, yaşlanma sürecini yavaşlatır ve birçok kronik hastalığı önler (2).

Pump etkisini arttırmak, antrenmanlarda kan akışınızı farklı bir boyuta taşımak istiyorsanız, bu dozlara dikkat ederek arjinin kullanabilirsiniz. Peki onlarca seçenek içerisinde hangi arjinini almanız gerektiğine karar veremiyor musunuz? Bunu da düşünerek, piyasadaki en iyi arjinin takviyelerini sizler için listeledik.

En İyi 5 Arjinin

5. Weider Arginine Xplode 500 Gr

Servis başına 3 gr arjinin sunan Weider Arginine Xplode 500 Gr; yüksek miktarda ornitin, lisin ve tirozin içeren formülüyle etkili bir antrenman öncesi takviyesidir.

Kafein ve ek katkı maddesi içermeyen ürün, formülünde bulunan lisin sayesinde, arjinin içeriğinin vücutta daha fazla kalmasına yardımcı olur.

4. Nutrend Arginine 120 Kapsül

Antrenmanda besinlerin kaslara taşınmasında önemli rol oynayan arjinini size en iyi şekilde sunmayı amaçlayan Nutrend Arginine, tek servisinde 2 gram arjinin bulunduruyor.

Toparlanmada, sinir sisteminin verimliliğinde, sperm üretiminde, kolesterol seviyesi kontrolünde rol oynayan esansiyel amino asit arjinini, Nutrend’in opsiyonuyla kısa süreli deneme amacıyla kullanabilirsiniz.

3. Hardline Noxx 5 1000 ML

Türkiye’nin gururu olan Hard Line Nutrition’ın arjinin içeren ürünü Noxx 5, sıvı formu sayesinde hızlı emilir. Servis başına uygun fiyatıyla, bir diğer deneme opsiyonu olarak kullanabileceğiniz seçenek olan Noxx 5 tek servisinde 3.3 gram arjinin bulunduruyor.

Antrenmandan önce kullanımı uygun olan bu ürünü kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.

2. Big Joy L-Arginine Powder 500 Gr

Big Joy L-Arginine Powder 500 Gr, servis başına sunduğu 5000 mg’lık arjinin miktarıyla ihtiyacı yüksek oranda karşılar. Toz formu sayesinde suya kolayca karışan, aromalandırılmış içeriği ile rahat bir içim sağlayan ürün; B2 vitamini ilavesiyle zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir.

1. Scitec Mega Arginine 120 Kapsül

Son zamanların en sevilen markalarından Scitec’in en başarılı ürünlerinden biri, Scitec Mega Arginine, fiyat ve performans oranını önemseyenlerin tercihi.

Kapsül formda rahat tüketilebilen Scitec Mega Arginine, saf arjinin formda olmasıyla da beğenileri toplamış durumda.

Bu kadar uygun fiyata, bu kadar güçlü bir arjinin içeriği… Daha ne denebilir ki?

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!