Fit HubAntrenmanEn Büyük Rakip: Kai Greene - II

En Büyük Rakip: Kai Greene – II

DJ:Sponsorunun MuscleMeds olduğunu biliyorum, sezon dışında hangi takviyeleri kullanıyorsun?

KG:Sabahları, antrenman başlamadan önce ve sonra Amino Decanate kullanıyorum. Takviye aldığınız zaman programınızdaki her şeyin yerli yerinde olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Söylerken utanıyorum ama kimi zaman muazzam miktarda kalori tüketmekle uğraşmak yerine Carnivor Mass ile geçiştirdiğim de oldu. İnsanlar bir profesyonel olduğum için böyle bir şeyi yapmaya ve bununla bilinmeye hakkım olmadığımı düşünüyorlar ama onlara farklı düşündüğümü söylemek istiyorum. Yani bu tür şeylerle de uğraşmam gerekiyor.

DJ:George’dan bahsetmişken, geçen yıl Olympia için diyetinin geleneksel yapısını değiştirdiğini biliyorum. Çok düşük karbonhidrat diyeti yapmanla biliniyorsun. Bu sene de karbonhidrat tüketimin geçen yıllarda olduğu kadar düşük mü?

KG:Hayır, Olympia, Hindistan’daki Sheru Classic ve hatta Mayıs’taki New York Pro ile kıyaslandığında, hatırladığım kadarıyla yarışmaya hazırlanırken hiç bu seneki kadar karbonhidrat tüketmemiştim. George’un diyet stratejisinin daha fazla karbonhidrat tüketmek etrafında döndüğünü herkes bilir. Bu sayede vücuda ihtiyacı olan ve sizin hedefinize daha da yaklaşmanıza yardımcı olacak şeyleri sağlamış olursunuz.

DJ:Profesyonel olarak katıldığın tüm yarışmaları düşünürsek geçmişe dönüp kendini analiz edersen şu tarihe kadar Kai Greene’nin en iyi olduğu tarih ve yarışmanın hangisi olduğunu düşünüyorsun? Bana sorarsan 2010 Arnold Classic derim, herkes senin geri çekilip sonra tekrar tüm gücünle döneceğini düşünmüştü.

KG:Zor bir soru; ama diğer kişilerin sahip olduğundan biraz daha fazla bilgiyle çalışıyorum, çünkü bu benim hayatım. Diğerlerinin göremediği pek çok boşluk ve parçalar var. Tıpkı başkaları üzerinde tahminlere ve yorum yapma bilgisine sahip olup da o vücut ağırlığına ilk kez çıktığında daha önce hiç görmediğin detayların farkına varmak gibi. Yarışmaya hazırlanırken bir sabah kalkarsın ve aynaya bakarsın, işte bu bahsettiğim şey o zaman olur. Ne kameraman ne de fotoğrafçı vardır orada: Sadece sen ve ayna vardır ve düşünürsün, “Vay, hiç böyle iyi görünmemiştim.” Bana sorarsanız en iyi halime henüz ulaşmayı başarmış değilim.

DJ:Vücudun şimdi kardiyoya nasıl tepki veriyor? Bu tarihe kadar vücudunu tanıyıp kendin için en uygun olan çalışma tarzını bulabildin mi?

KG:Hayır, çünkü olabileceğim en iyi durumda olduğumu söyleyemiyorum. Vücudumu tanıdığımı söylemek istesem de tereddütlerim var. Sürekli yeni şeyler öğreniyor, dikkate alınması gereken yeni etkenler fark ediyorum. Hala yapım aşamasında bir iş olduğumu söyleyebilirim, henüz her şeyi bilmiyorum.

DJ:Geçen yıl öğrenip de bu yıl ki Olympia hazırlığın için eklediğin kendinle ilgili şeylere bir örnek verir misin?

KG:Bu kadar karbonhidrat tüketebileceğimi bilmezdim, ayrıca yağ yakma ve vücudumdaki yağsız kas kütlesini arttırma yönünde de doğru yolda ilerliyorum. Geçmişte vücudumu tanıdığımı zannettiğim için karbonhidratı düşman olarak görürdüm. Ama gördüm ki hala öğrenmeye devam ediyorum.

DJ:Ortaya konan tüm bu muazzam fiziksel gayretin zihinsel bir yatırım gerektirmediği yanlış algısının hüküm sürdüğü vücut geliştirmeye felsefi açıdan yaklaşmanla biliniyorsun. Bu konuda ne söyleyeceksin?

KG:Düşünce kainattaki en güçlü şeydir. Bir şeyi yapmadan önce onu düşünmek ve hayal etmek zorundasın. Akıl her şeyi mümkün kılar. Hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, yorgun olmandan ve belli bir anda elinden gelenin en iyisini sergileyebilmek için her şeyini ortaya koymanın üzerinde yarattığı baskıdan dolayı bunalmışken seni ayakta tutan şey düşüncelerindir. Zihnin, yapman gerekenleri yapabilmen için ihtiyacın olanları sana sunan şeydir. İnsanlar vücut geliştirmeyi bir sonuç olarak görseler de ben bir süreç olarak kabul ediyorum.

Evet, salonda çalışıyoruz, quadriceps’leri genişlet, üst göğsü kalınlaştır ve omuz kasları daha yuvarlak olsun, ama aslında tüm bunların asıl nedeni zihnimizde gördüğümüz daha iyi bir şampiyon hayalini gerçeğe çevirme isteğinden başka bir şey değildir. Ama bu bir bitiş çizgisi olarak düşünülmesin. Bu bir yolculuk, çünkü bizler daha iyi olabilme isteğinden hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz.

DJ:Okuyucularımıza söyleyeceğin son bir sözün var mı?

KG:Hayallerinizin peşinden gitme cesaretini gösterin. Bu sizin hayatınız ve onu yaşayacak olan da sizsiniz. Bu beraberinde sorumluluk da getirir ama yalnız olduğunuz anlamına da gelmez. Çevrenizde iyimser insanlar olsun ve gelişebilmek için kendinize olumlu bir ortam oluşturun. Son olarak da sahip olduğunuz iyi şeylere her zaman şükredin. Her gün MuscleMeds gibi iyi bir sponsorum olduğuna ve yapmak zorunda olduğum şeyleri yapmama fırsat tanıdığına şükrediyorum. Yıllar önce bu yola çıkmak için bana ilham veren bu derginin de bir parçasıyım. Mücadele eden ve olmazları olduran tüm insanlara takdirlerimi sunuyorum. M&F

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!