Fit HubYaşamAvustralyalı Yoga Koçu Amanda Bisk’in Mutluluk Veren Instagram Hesabını Gördünüz mü?

Avustralyalı Yoga Koçu Amanda Bisk’in Mutluluk Veren Instagram Hesabını Gördünüz mü?

Yaz ve yoga fotoğraflarının enerjisi sizi de büyülemiyor mu?

Mükemmel gün batımı manzaraları, deniz, kum ve güneşin ahengi bir yana yogadan gelen oldukça sade ama bir o kadar güçlü pozitif etkiyle yazın çekilen yoga fotoğrafları bizi anlatamayacağımız kadar çok büyülüyor.

Konu yaz olunca, yazın en güzel yaşanabileceği yerlerden biri olan Avustralya’ya yüzümüzü dönüyoruz. Avustralyalı yoga öğretmeni Amanda Bisk ile sizi tanıştırmak istiyoruz. Amanda Bisk’in instagram hesabı, esneklik ve yoganın doğanın tüm güzellikleri ile buluştuğu insana mutluluk veren bir hesap. Baktıkça içinizin pozitif duygularla dolduğunu hissediyorsunuz.

Amanda Bisk’in yogaya başlama yolculuğunu ve bu güçlü instagram hesabını birlikte keşfedelim…

Amanda Bisk, küçük yaşlarından beri sporla uğraşıyor.

İlk olarak ailesi Amanda’yı 3 yaşındayken fazla enerjisini atması için jimnastik derslerine yazdırmış. Ancak bu durum Amanda öğrendiklerini evde de uygulamaya ve elleri üzerinde tüm gün evin içinde turlamaya başladıktan sonra kontrolden çıkmış.

Amanda 6 yaşına geldiğinde profesyonel olarak jimnastik sporunu uygulamaya başlamış.

Western Australian Instute of Sports’ta profesyonel spor kariyerinin temellerini atmış. 6 yaşından itibaren jimnastikteki gelişimi ileride yaptığı sporları da belirleyecek bir yapı olmuş.

Lise son sınıfa geldiğinde aynı spor okulunun yaptığı yüksek atlama seçmelerinde,

Amanda elit programa katılma şansını yakalamış.

Daha sonra birkaç ulusal dereceye sahip olduğu yüksek atlamadan sırıkla atlamaya geçme kararı almış.

Amanda jimnastik becerilerinin yaptığı diğer sporlarda kendisinin hızlı ilerlemesine yardımcı olduğunu söylüyor.

2011’de ise herkesin başına gelebildiği gibi Amanda hem fiziksel hem mental olarak negatif bir döneme girmiş.

2010 yılında Commonwealth yarışlarına katıldıktan sonra, anlamlandıramadığı bir yorgunluk süreci başlamış.

Hayatı boyunca spor yapan Amanda ilk kez böyle bir dönem yaşadığı için kronik yorgunluk tedavisi gördüğü dönemde,

Depresyona benzer bir durumun içine düşmüş. Sanki spor onun hayatında hiç olmamış gibi davranmaya başlamış, en yakınları hatta ailesi ile b-bile bu konuyu konuşmaz olmuş.

2011 yılının sonuna doğru doktoru kendisine daha iyi hissetmesi için antidepresan kullanmayı önermiş.

Amanda o gün bir şeylerin değiştiğini söylüyor. Aldığı antidepresana bakıp bir küçük kutunun onu değiştireceğini ve iyi hissetmesini sağlayacağını doğru bulmamış. Antidepresanı kullanmadan çöpe atmış.

O günden sonra spor enstitüsüne ve spor eğitimine lisans için başlamış.

Beslenme ve sağlık hakkında bulabildiği her şeyi okumuş, diyetisyenler ile konuşmuş, internetin her bir köşesinde bulabildiği her bilgiyi öğrenmek için çalışmış.

Bu yıllar ona nasıl beslenmesi, nasıl hareket etmesi ve nasıl düşünmesi gerektiğini öğretmiş.

Amanda yaşadığı bu sürecin zamanla çok kötü günlerinin geride kalmasını sağladığını dile getiriyor. Hâlâ iyi ya da kötü olarak ayırabileceği günler yaşıyor olmasına rağmen, Amanda’nın artık çok kötü günleri yok!

2012’nin ortalarında yoga çalışmalarına başlamak istemiş.

Amanda Bisk yogayı denediği andan itibaren çok çok daha iyi hissettiğini söylüyor çünkü yoga Amanda’ya kendi bedenini daha iyi tanıma fırsatını ve zihnini yenilemeyi öğretmiş.

Gün gün küçük ya da büyük yoga çalışmalarına devam eden Amanda, yıllar içinde yoga öğretmenliği yapabileceği sertifikasını da almış.

Şu an tüm bildiklerini başkalarına da öğretebilmek için çalışıyor.

Bu rengarenk mutluluk veren instagram sayfasının hikayesi böyle doğmuş.

View this post on Instagram

It’s been just over a month since I released my yoga app ‘Fresh Body Fit Mind’ and I can’t believe all of your amazing messages, dm’s, emails, reviews, and even feedback in person! ☺️ This has been one of the most exciting projects I have ever worked on and I am just so happy you guys are getting so much out of it! ?? The best part is, it is just going to keep getting better! ??? I’ve been getting heaps of great class requests from you within the app and I will continually add classes (and courses!) you want to see! ??‍♀️??‍♂️ Fresh Body Fit Mind is growing and expanding every week and I am so happy that YOU guys get to be a part of that growth ? THANK YOU from the bottom of my heart ?? I can’t wait to see where we take this!!! ? #freshbodyfitmind ab♥️x

A post shared by Amanda Bisk (@amandabisk) on

Amanda, kendinizi tanımanızı, hayal etmenizi ve adım adım hayallerinizi gerçekleştirip hiçbir zaman durmamanızı dile getiriyor.

Gördüğünüz An Yaşam Kalitenizi Arttıracak Instagram Hesabı: Wellnesswithcourtnie

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!