Fit HubFitnessATEŞLİ KARIN KASLARI, BACAKLAR VE KALÇA

ATEŞLİ KARIN KASLARI, BACAKLAR VE KALÇA

ATEŞLİ KARIN KASLARI, BACAKLAR VE KALÇA İÇİN SADECE 5 DAKİKA AYIRIN

Instagram Fenomeni ve Fitness Uzmanı Paige Hathaway (sekiz milyondan fazla sosyal medya takipçisi var ve bu sayı her geçen gün artıyor!) beş dakikada yapılan en sevdiği karın bölgesi (core) ve alt vücut rutinlerini paylaşıyor.

Egzersizlerinizi denge topuyla yaptığınızda antrenman daha da zorlaşır, evet, ama aldığınız verim de artar.”

ATEŞLİ KARIN KASLARI, BACAKLAR VE KALÇAYA SAHİP OLMANIN SIRRI NEDİR?

Karın kasları, bacaklar ve kalça bölgesinde hayal ettiğiniz sıkılığı ve fit görünümü elde etmek için Paige Hathaway’in önerdiği egzersizleri 45 saniye boyunca sırasıyla yapın.

Denge topuyla yapılan bu egzersizleri uygulamaya başladıktan kısa süre sonra bacaklarınızın, kalça bölgenizin ve özellikle de karın kaslarınızın sıkılaştığını ve şekil almaya başladığını göreceksiniz.

 http://www.muscleandfitness.com/muscle-fitness-hers/videos/watch-paige-hathaways-fit-5-workout adresinde bu egzersizlerin videosunu bulabilirsiniz.

1. WALL BALL SQUAT

Ayaklarınız kalça hizasında açık, bir denge topunu sırtınızda duvara dayayarak durun. Topu duvarda aşağı doğru yuvarlayarak squat yapın ve ardından tekrar yukarı itin.

2. KNEE TUCK

Ayaklarınız top üzerinde ve elleriniz omuzların altına denk gelecek şekilde yerde şınav pozisyonuyla başlayın. Karın kaslarınızı sıkı tutarak topu göğsünüze doğru çekin;  hareketi tamamladığınızda tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

3. LUNGE TWIST

Kollarınız tam esnemiş bir şekilde topu tutun. Her iki dizinizi de 90 derece bükerek sol bacağınızla ileriye doğru lunge yapın; gövdenizi ve topu sola çevirin. Başlangıç pozisyonuna geri adım atın ve diğer tarafınızla tekrar edin.

4. PULSE POP SQUAT

Kollarınız yukarı esnemiş bir şekilde topu başınızın üzerinde tutun. Squat yaparken ayaklarınız ayrık kalarak yanlara doğru atlayın. İki küçük sıçramayla aşağı doğru iki defa esneyin ve sonra bir kez daha tekrar sıçrayarak ayaklarınızı bir araya getirin. Topu egzersiz boyunca yukarıda tutarak devam edin.

5. BALL HANDOFF

Topu başınızın üzerinde tutarak sırt üstü uzanın. Topu tutarken, kollarınızla yukarı doğru uzanarak bacaklarınızı yere uzatın. Topu bacaklarınızdan ellerinize götürerek tekrar edin. Topu bacaklarınız ve kollarınız arasında değiştirerek devam edin.

6. HAMSTRING BALL CURL

Topuklarınız top üzerinde sırt üstü yerde uzanın. Kalçanızı köprü pozisyonuna kaldırın. Hamstring kaslarınızı kullanarak topu vücudunuza çekin. Bacaklarınızı düzleştirin, tekrar edin.

PAİGE HATHAWAY KİMDİR?

 26 yaşındaki “Fitness İkonu” ve “Sosyal Medya Fenomeni” Paige Hathway ABD Minnesota’da doğmuş. Kendisini küçük bir kasaba kızı olarak tanımlayan Hathaway fitness kariyerine 2011 yılında yönelmiş. Oklahoma’da tanıştığı spor eğitmeni sayesinde bu yola girmiş ve iki yıl gibi kısa sayılabilecek süre sonrasında kariyerindeki ilk derecelerini elde etmiş.

Bugün sadece Instagram’da 3,5 milyondan fazla kişi tarafından takip edilen Pagie Hathaway, toplamda 8 milyona yaklaşan takipçi sayısı ile tam anlamıyla bir “Sosyal Medya Fenomeni”. Fitness eğitimleri vermeye devam ediyor ve kendi internet sitesi üzerinden sunduğu fitness programlarıyla fitness dünyasında adından söz ettiriyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!