Fit HubAntrenman15 Dakikada Yoğun Tüm Vücut Kettlebell Antrenmanı

15 Dakikada Yoğun Tüm Vücut Kettlebell Antrenmanı

Bu kettlebell egzersizlerinizi antrenman rutininizin bir parçası haline getirerek, her türlü antrenmanın yoğunluğunu artırın…

Hızlı Sonuçlar Alın

Egzersiz serileri kısa sürede birçok egzersiz yapabilme açısından çok değerlidir. Yalnızca acele etmediğinizden ve hareketleri doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Benim antrenörüm her zaman, “seri ol ama acele etme,” der. Bu tüm egzersiz serileri için vazgeçilmez kuralınız olmalıdır. Tüm vücudunuzun yağ yakabilmesi ve metabolizma patlaması yaşayabilmesi sayesinde bu sistem antrenman veriminizi maksimuma çıkaracak ve hatta rutininizin temel taşı haline gelecek.

Antrenman İpuçları

Egzersiz geçişlerinde bir uyum yakalamaya çalışın. Örneğin swing egzersizinin son tekrarı bittiğinde kettlebell’leri omuz hizanıza kaldırıp, doğruca push-press egzersizi yapmaya gidin.
Zaman geçtikçe süratlenmeye çalışın ama her zaman egzersizleri doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.
Tekrar sayılarını değiştirmekten ya da egzersiz değişiklikleri yapmaktan çekinmeyin. Ya da egzersizlerin zorluklarını da aynı şekilde gelişiminize göre ayarlayabilirsiniz. Ben her zaman egzersiz serilerini 90 saniye ya da altında bitirmeye çalışıyorum. Her zaman ağırlıkları uygun şekilde ayarlayın. Geliştikçe zamanın kısaldığını göreceksiniz.

Aşağıdaki antrenman programındaki egzersiz serisini 15 dakikada yapabildiğiniz kadar tekrar edin.

KETTLEBELL ANTRENMANI

EGZERSİZ TEKRAR DİNLENME
DOUBLE KETTLEBELL SWING 8 1 Dakika
KETTLEBELL PUSH PRESS 8 1 Dakika
ROMANIAN DEADLIFT 8 1 Dakika
WALKING LUNGE 8 1 Dakika
KETTLEBELL ROW 8 1 Dakika

Hazırlayan: Phil Gephart

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!