Fit HubBeslenmeYediklerinizi Kasa Dönüştürün - 4

Yediklerinizi Kasa Dönüştürün – 4

TOPARLANMA SÜRECİNİ (RECOVERY) DESTEKLEYENLER

Sizin için hazırladığımız basit yiyecek değiş tokuşları ve küçük eklentilerle, temel beslenme planınızı düzenleyebilir, vücudunuzu cılızdan kaslıya dönüştürebilirsiniz…

TOPARLANMA SÜRECİNİ (RECOVERY) DESTEKLEYENLER

Kazanç: Buğdayın embriyosu, kas hücrelerine glikoz alımını geliştiren kromun iyi bir kaynağıdır. Buğday ruşeymi aynı zamanda nitrik oksit üretimi için gerekli bir amino asit olan arginin kaynağıdır. Nitrik oksit, kanın kaslara doğru akmasına ve böylece besinlerin de kaslara ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca, kasları güçlendiren bir alkol olan octacosanol’ün iyi bir kaynağıdır.

Daha iyi bir sonuç için: İçecek karışımı hazırlarken buğday rüşeymini blender’ın en altına koyun. Böylece shake’iniz daha az pütürlü olur.

ydk4115) Yeşil dolmalık biber yerine kırmızı dolmalık biberi tercih edin.

Kazanç: Bu madde, ilk defa bir yeşilin iyi olmadığını söylüyor. Bir miktar dilimlenmiş kırmızı dolmalık biber, yüzde 60 kadar daha fazla C vitamini içerir ve antrenman sonrası için ideal bir yiyecektir. “C vitamini gibi antioksidanların, hücresel düzeyde kasların toparlanmasına yardımcı olduğunu açıklayan veriler bulunmaktadır” diyen Bonci, kırmızı dolmalık biberin ayrıca tatlı olduğunu ve daha fazla likopen içerdiğini belirtiyor.

Daha iyi bir sonuç için: Kırmızı dolmalık biber pişirilince daha yararlı hale geliyor. Çünkü, ısı likopenin absorbe edilmesine yardımcı oluyor. Dolayısıyla, kırmızı dolmalık biberi, makarna soslarına ekleyebilirsiniz.

16) Pilav, konserve ton balığı ve makarna soslarına zerdeçal ekleyin.

Kazanç: Antrenman sonrasında kaslarınızı toparlamak için dilediğinizi yiyin, ama sarı gıda almayı unutmayın. Zerdeçalda bulunan bir kimyasal olan curcumin, yangı riskini azaltır (eklemlerin iyileşmesini destekler). Ayrıca, insülin duyarlılığını geliştirir ve böylece besinler kaslara kolayca ulaşır.

Daha iyi bir sonuç için: Pişirilmiş tahıl ya da bakliyatı kuş üzümü ve kaju ile karıştırın, ardından zerdeçal, kimyon ve kişniş ile tatlandırın.

17) Sadece su yerine, whey protein ile birlikte suyu tercih edin.

Kazanç: Antrenmandan önce su tüketmek tavsiye edilir, ancak antrenmandan daha fazla yarar görmek için suya biraz protein eklemek gerekir. “Ağırlık çalışmasından önce whey protein alımı, kasların sakatlanması ve ağrıması riskini azaltır ve çalışma sonrasında daha iyi kas büyümesini destekler” diyor Kleiner. Daha büyük, daha güçlü ve daha hızlı olmayı istersiniz, değil mi?

Daha iyi bir sonuç için: İzole whey protein, hızlı etki eden bir protein kaynağı olarak en iyi seçeneğinizdir. Saf izole suda iyi karışır, dolayısıyla topaklanma olmaz. Antrenman öncesi 20 gr tüketin. Ayrıca, anabolik olmak ve sususluğunuzu gidermek için yaklaşık 500 ml’lik bir su şişesi içine 20 gr meyve aromalı whey ekleyin ve gün boyunca tüketin.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!