Fit HubAntrenmanSırtınızı 3'leyerek Parçalayın

Sırtınızı 3’leyerek Parçalayın

ÜÇLÜ İŞKENCE
Bu acımasız uzatılmış setle daha iyi bir V şekli elde edebilmek için sırt kaslarınızı zorlayın

KISA TÜYO: Uzatılmış setler sırasında bilek kayışları kullanın. Tutuşunuzun gevşemesini önler, kavrama gücünüzü korur, sırt kaslarını tükenene kadar çalıştırmanızı ve daha güçlü bir kasılma hissetmenizi sağlar.

Soru: Sırt kaslarımı çalıştırdığım zaman hiç de çalışıyorlarmış gibi hissetmiyorum. Bunu hissedebilmek için hangi egzersizleri yapmalıyım?

Cevap: Sırt kasları gerçekten de çalışırken hissetmesi zor kaslardır. Hemen her sırt kası egzersizinin çok eklemli hareket olması bir yana, sırt, zihin-kas bağlantısını göz ardı edebileceğimiz “aynada görünebilen kaslardan” biri de değildir. Sırt kaslarınızı hissetmenizi sağlayacak egzersizi biliyorum, özellikle de ertesi gün. Bu da tek ve basit bir hareket olan -lat pulldown– ve pek çok türevleri: Behind-the-neck pulldown (enseye çekiş), wide grip front pulldown (geniş tutuşla öne çekiş) ve reverse grip pulldown (alttan tutuşla öne çekiş). Herhangi birini sırt kaslarınızı hissetmeden de yapabilirsiniz ama bu sefer onları art arda uzatılmış set olarak (ve belli bir sıraya göre) yapacaksınız.

Uzatılmış set, antrenmanı, hareketi daha az zor hale getirebilmek için bir egzersizin farklı türlerini yapmayı içerir, bu size aynı ağırlıkla sete devam edebilme ve kaslarınızı normal yorgunluk sınırının ötesine götürebilme imkanını sunar.

Arka arkaya yapılan bu üç hareket, vücudunuzu daha güçlü bir biyomekanik konuma getirir ve ağırlığı değil de ağırlık hissini hafifleştirir. Önce behind-the-neck lat pulldown ile başlayın. Kaslarınız tükendiğinde derhal daha kolay bir türevi olan wide-grip front pulldown’a geçin. Bunda da tükendiğinizde seti üçü içinde en kolay olanı olan reverse-grip pulldown ile tamamlayın. İlk uzatılmış setinizi bitirene kadar geçen sürede sırtınız çoktan merhamet dilenmeye başlayacaktır. Üç seti de tamamladıktan sonra ise sırtınızda hissetmediğiniz hiçbir yer kalmayacaktır.

331

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!