Fit HubBeslenmeSeksi Kıvrımlara Sahip Beyoncé’nin Ünlü Vegan Diyeti ve Fitness Sırları

Seksi Kıvrımlara Sahip Beyoncé’nin Ünlü Vegan Diyeti ve Fitness Sırları

Kabul edelim, müzik dünyasının gelmiş geçmiş en başarılı kadınlarından biri Beyoncé. Tüm dünyanın gözü kulağı üzerinde olan yıldız, bugüne kadar kazandığı 20 Grammy ödülü ile kariyerindeki başarısını göklere kazımış durumda. Muazzam sesinin yanısıra aynı başarıyı dans becerileri, şovları ve vücut ölçüleri ile de topluyor. Ancak Beyoncé de birçok kadın gibi forma girmek için çok çabaladığını söylüyor, neden mi?

Beyoncé çay bardağı gibi şekle sahip feminen kıvrımları için gerçekten çaba sarf ediyor. Giydiği en iddialı elbiselerden şort, tshirt kombinlerine kadar her kıyafetini çok çok iyi taşıyor ve daha da gösterişli hâle getiriyor. Ancak birçok kadın gibi o da şanslı genlerle doğmuş olmaktan ziyade vücudunu formda tutmak için spor ve diyet programlarına sıkı sıkıya bağlı kalmaya çalışıyor. Bunu da dile getirmekten asla çekinmiyor.

Hem İş Hem Aile Hem Fitness

Beyoncé inanılmaz yoğun konser programı, albüm kayıtları, kendi markası ve katıldığı davetlerin arasına, kameralar karşısına çok fazla çıkarmak istemediği aile yaşamı ve 3 küçük çocuğunu ekliyor tüm bunlar ile bir çırpıda kavrulurken fitness ve diyet planı uygulamaktan geri kalmamaya çalışıyor çünkü dediğimiz gibi kendi vücudunun normalde ince yapılı olmadığının ve sürekli form tutması gerektiğinin bilincinde.

Geçtiğimiz 6 yıl içerisinde 2 hamilelik geçiren ve 3 çocuk sahibi olan Beyoncé, özellikle hamilelik sonrasında vücut ölçülerini korumak için birçok farklı diyet uygulamış. Akçaağaç Şurubu Diyeti’nden tutun 22 Günlük Vegan Diyet’e kadar beslenme programında değişik modeller uygulamaya çalışmış. Bu süre zarfında da herkese her diyetin uyum sağlamayacağını fark ettiğini dile getiriyor. 2013 yılından beri zaman zaman uyguladığı 22 Günlük Vegan Diyet ise Beyoncé’nin favorisi olmuş durumda. Çünkü bu programın denediği en sağlıklı diyet programı olduğunu düşünüyor. Kolesterol ve kalp rahatsızlıklarından korunması için de iyi bir program olduğunu dile getiriyor.

Blue Ivy’nin doğumundan sonra egzersiz danışmanı Marco Borges’in yönlendirmeleri ile 22 Günlük Vegan Diyet planını uygulamaya başlayan Beyoncé diğer yaptığı diyetler ile bebeğinin doğumundan sonraki 3 ay içinde 25 kilo vererek eski görüntüsüne kavuşmuş.

İkizlerinden sonra da tekrarladığı diyet ve egzersiz planı ile Beyoncé şu an sağlıklı bir kiloda olduğunu düşünüyor. 2014’teki kadar zayıf olmasa da hâlâ aynı kıvrımlara sahip. Hem sağlıklı hem kıvrımlı olmak görece zayıf olmaktan onun için çok daha değerli. Bu da mutluluğunu arttırıyor. Herkese de kendilerini nasıl mutlu hissediyorlarsa o şekilde olmalarını dile getiriyor.

Beyoncé’nin 22 Günlük Vegan Diyet Planından Örnek 1 Gün

Yıldızın öve öve bitiremediği programın bir benzerini sizlerle paylaşıyoruz:

Sabah: vanilyalı chia pudding ve 1 bardak taze kırmızı meyve

Öğle: çıtır kırmızı lahana, yeşil elmalı susamlı salata ve fırında 1 tatlı patates

Atıştırmalık: ¼ bardak humus ve taze çiğ sebze (havuç, salatalık, biber vb.)

Akşam: kimyonlu fasulyeli kinoa salatası

Tatlı: Bitter çikolata

View this post on Instagram

#22dayveganchallange ?

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

Beyoncé’nin Diyet Planında Bulunmayan Yiyecekler:

Beyoncé sıkı bir şekilde diyet uyguladığı dönemlerde sevdiği kalorili yiyeceklerden haftada yalnızca 1 öğün yediğini belirtiyor. Bunun dışında bu öğünü varsa özel günlere sakladığını, pizza, patates kızartması ve şarap konusunda çok hassas olduğunu söylüyor. Zaman zaman da çikolataya yer veriyor.

Beyoncé’nin diyetini çok sıkı tutmadığı ya da vegan beslenme modeli uygulamadığı dönemlerde ise yine de kontrolü kaybetmemek için düşük karbonhidrat ve yüksek protein içeren bir beslenme biçimi uyguluyor. Yumurta, sushi, yağsız hindi, balık, salatalık, elma ve sirke doğum sonrası kilo verme sürecinde sık tükettiği yiyeceklerden.

Ayrıca pirinç ve makarna yerine kinoa, kırmızı et ve balık tüketmek beslenme tavsiyelerinin arasında.

Peki Beyoncé Nasıl Antrenman Yapıyor?

Çay bardağı ya da kum saati hangisini seçerseniz seçin, incecik belini oluşturan diyet planının destekçisi de yaptığı fitness çalışmaları. Antrenman konusunda da hassas davranan ve aksatmamaya çalışan ünlü isim 2014’teki maskülen ince hatlarını geride bırakıp feminen ve yuvarlak hatlarını koruyan bir antrenman uygulamaya çalışıyor.

Marco Borges, egzersiz danışmanı ona daha çok eklem bölgelerini koruyacak ve güçlendirecek bir antrenman programı hazırlamış. Bunun yanında interval çalışmalar, dans ve yoga da haftalık çalışmalarının birer parçası. Beyoncé her antrenmanı öncesi 5 dk ısınma egzersizleri uyguluyor daha sonra 12-15 tekrar sayılı egzersizlerden 3 döngü yapıyor. Bu egzersizler squat, lunge, dip, push up, crunch ve koşu egzersizleri.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!