Fit HubBeslenmeMükemmel Vücut Ölçüleri İçin Fitness Model Anllela Sagra’ya Kulak Verin

Mükemmel Vücut Ölçüleri İçin Fitness Model Anllela Sagra’ya Kulak Verin

Eğer Anllela Sagra’yı bilmiyorsanız fitness dünyasını çok iyi takip ettiğinizi söyleyemeyiz… Instagram fitness modelleri arasında en çok takip edilen yıldızlardan olan Anllela Sagra, 23 yaşında Kolombiyalı bir model. Muscle&Fitness’ın da takipçisi olduğu genç kadın, fitness deneyimlerini sosyal medya ve özellikle instagramda an ve an takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.

View this post on Instagram

?? ? @samuellathrop

A post shared by ANLLELA SAGRA ?? (@anllela_sagra) on

Anllela, üstüne tartışma yapamayacağımız vücut hatları ile tıpkı Yunan heykellerini andırıyor. Karın kasları oldukça belirgin ve sıkı. Anllela’nın mükemmel vücut ölçüleri için yoğun antrenman yaptığı zaten ortada ancak atlanılmaması gereken, beslenmesine nasıl dikkat ettiği.

Ne kadar çalışırsanız, kaç kilo ağırlık kaldırırsanız kaldırın, iyi bir beslenme düzenine sahip değilseniz yaptığınız antrenmanların boşa gideceğini bilmelisiniz… Sagra gibi fitness modeller bu durumun farkında oldukları için beslenme düzenlerindeki kontrolü ellerinde tutma konusunda oldukça disiplinliler.

Anllela Sagra’nın Diyet Sırları

View this post on Instagram

Let's keep it black ?♠ Back up @anllelasagra_

A post shared by ANLLELA SAGRA ?? (@anllela_sagra) on

1.Sık Sık Yemek Yiyin

Eğer kas inşa etmek ve kilo vermek istiyorsanız, gün boyu düzenli aralıklar ile yemek yemelisiniz. Birçok kişi öğün kısmanın doğru olduğunu düşünürken, Anllela gün içerisinde eşit aralıklar ile 4 kere yemek yemeği tercih ettiğini söylüyor.

Oysa öğün atlamak ve yememek istediğinizin tam tersi şekilde bir etkiye neden olabilir. Vücudunuz yetersiz beslenmeye bağlı yağ tutmaya başlayabilir. Ancak aralıklı bir şekilde beslenmek metabolizma hızını arttırır ve yağ yakma kapasitenizi arttırabilir.

2.Her Öğünde Protein Tüketin

View this post on Instagram

#tb by @samuellathrop

A post shared by ANLLELA SAGRA ?? (@anllela_sagra) on

Kas kütlesi inşa ederken proteinin en önemli makro besin olduğu ortada. Bir numaralı kural olarak, eğer kas kazanmak istiyorsanız her gün kilo başına 1 gram protein almanız gerekmektedir.

Bu sebeple her gün protein tüketimini yapmanız gerekir ancak protein alımınızı gün içerisine yaymanız önemlidir. Bir anda tüm proteini almaya çalışmak oldukça zorlayıcıdır. Protein tüketimi kas onarımınızı ve performansınızı arttırır. Anllela her öğünde protein aldığını belirtiyor. Yumurta beyazı, tavuk ve sebzeler sevdiği protein kaynakları arasında.

3.Karbonhidratları Döngü ile Yiyin

Bazı kişiler karbonhidratları yağ yakımını arttırmak için tamamen kısıyor olsa da bu durum çok akıllıca değildir çünkü antrenman performansınıza ve gün içerisinde enerjinize hızlı ve olumsuz bir şekilde yansır. Dolayısıyla kulağa mantıklı gibi gelse bile karbonhidratları tamamen hayatınızdan çıkarmak uzun vadede doğru bir karar olmayacaktır.

Bunun yerine Anllela güzel bir karbonhidrat döngüsü oluşturmuş. 3 günden oluşan bu döngüde ilk gün Anllela hiç karbonhidrat tüketmiyor. İkinci gün biraz tüketiyor. Üçüncü gün ise normalde ne kadar karbonhidrat alması gerekiyorsa o kadar karbonhidratlı besleniyor. Bu sistem ona depoladığı karbonhidratları yakma şansı tanırken, enerji kaybetmeden beslenebilmesini sağlıyor.

4.Cheat Öğünler

Cheat meal, aslında kaçamak öğündür ve mükemmel bir motivasyon kaynağıdır. Ayrıca vücudunuzda şok etkisi yaparak metabolizmanızın kalori yüklemesine karşı hızla çalışmasını tetikler. Bu da kilo vermeniz için önemlidir.

Anllela çoğu sporcu gibi haftada 1 ayda 4 kere olacak şekilde kaçamak öğün tükettiğini söylüyor. Cheesecake, burgerler, patates kızartması ve açlığını tatmin edecek her şeyi bu öğününe dahil ediyor. Bunun dışında ise canı çok fazla tatlı istediğinde protein bar yemeği tercih ediyor.

Anllela Sagra Kimdir?

23 yaşında olan Kolombiyalı fitness modeli, moda tasarım okuduğu dönemlerde tıpkı mankenler gibi incecik bir yapıya sahip olduğunu söylüyor. 4 yıl kadar önce hiç kasının olmadığını ancak bu dönemde spor salonunda tanıştığı antrenörü ile şimdiki hayat tarzını yakaladığını belirtiyor.

Anllela Sagra, modellik kariyerinin fitness modelliğine evrilmesinden ve sahip olduğu görüntüden şimdilerde oldukça memnun. İlk başlarda fitness yarışmalarına katılırken tam olarak ne yaptığını idrak edemediğini söylese bile en nihayetinde kendine güveni oturduğunda Kolombiya’nın ilk fitness modeli olmak istediğine karar vermiş.

Anllela şu anda Miami’de fitness çalışmalarına ve koçluk yapmaya devam ediyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!