Fit HubAntrenmanKaslarınıza Bakım Yapın

Kaslarınıza Bakım Yapın

Kas kütlesi oluşturmak için zaman ve çok çalışma gerekir. Ama yağ yakmak ve kaslarınızın belirginleşmesini sağlamak, gerçeğe düşündüğünüzden daha yakın olabilir…

Yoğun laktik asit birikimine alıştığınızda, kaslarınız sonuçta onların biraz acı çekmesine izin verdiğiniz takdirde size teşekkür edeceklerdir.

Circuit-training (istasyon çalışması) tarzı antrenman, tipik olarak en kısa zamanda çok fazla kalori yakmak isteyen kişiler için oluşturulmuş olsa da, bu program sizin daha iyi hale gelmenizi sağlayacaktır.

Ancak maksimum sonucu elde etmek istiyorsanız, yaklaşık bir saatinizi ayırmanız gerekiyor.

bdz12İSTASYON ÇALIŞMASINA KATILIN

Antrenman yoğunluğunu arttırmanın ve setler arasındaki dinlenme süresini azaltmanın, hem testosteronun hem de büyüme hormonlarının tepkilerini arttırdığı ve bunun da kas kalitesi ve yağsız kas kütlesini geliştirdiği bilimsel bir gerçektir.

Ayrıca efor yoğunluğu ne kadar fazlaysa, o kadar hızlı şekilde kalori yakacağınızı biliyoruz. Yoğunluğu arttırdığınızda, hem kalp atış hızınız, hem de kan akışı önemli ölçüde yükselecektir. Böylece kan, kasın içine gönderileceğinden kas boyutunu arttıracak olan kasılma işlemi gerçekleşecektir.

Aşağıdaki antrenman temel bir istasyon çalışması gibi görünse de, tam anlamıyla kasın yoğun bir şekilde çalışması için tasarlanmış. Her bir çift egzersiz süperset şeklindedir. Sadece ikinci hareketten sonra, süpersetler arasında 30 saniyelik molalar koyarak dinlenebilirsiniz.

1. istasyon çalışmasında, sekiz tekrarlı set yapacaksınız ve ardından sonraki devrelerde her bir egzersize iki tekrar ekleyeceksiniz. Bu arada kullandığınız ağırlıkları %10 – %20 civarında azaltacaksınız.

(Ek zorlama için, leg press ve crunch egzersizleri hep 30-tekrarlı setler halinde olacak.) Rutin olarak 680 tekrar söz konusu olduğu için, ilk defada kısmen hafif ağırlıklarla çalışmak durumunda kalabilirsiniz.

Bu kalori yakma makinesi, normal gücünüzle kas geliştirme antrenmanlarınız arasında harika bir denge oluşturabilir. Her 4-5 haftada bir, bu rutini haftada 2-3 kez uygulayın ve sonra kaslarınızın nasıl büyüdüğünü görün.

bdz1

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!