Fit HubBeslenmeKarbonhidratı Dönüşümlü Tüketmek Ne İşe Yarar?

Karbonhidratı Dönüşümlü Tüketmek Ne İşe Yarar?

Karbonhidratı dönüşümlü tüketmek ya da düşük karbonhidrat tüketiminden yüksek karbonhidrat tüketimine geçmek ağırlık çalışanların yağ yakmak için kullandıkları bir tekniktir. Genel olarak bir vücut geliştirici, 3-4 gün 100-125 gram karbonhidrat tükettikten sonra beşinci gün 400-500 gram karbonhidrat tüketir. Ardından tekrar başa dönüp aynı sırayı takip eder.

Sürekli olarak düşük seviyede karbonhidrat tüketmek metabolizmayı yavaşlattığı için bu şekilde metabolizmanın hızlı kalması sağlanmış olur. Diğer bir teknikte, 3-4 gün karbonhidrat tüketimini yarıya indirip beşinci gün yine yüksek karbonhidrat tüketmektir. Bunun sonrasında 3-4 gün tekrar düşük karbonhidrat tüketilir ve bu şekilde devam edilir.

Buradaki amaç vücudu şaşırtmak ve her gün aynı miktarda karbonhidrat tüketimine alışmasını önlemektir. Antrenmanlarınızda güç ve kas kazanmak için sürekli olarak değişiklik yaptığınız gibi yediğiniz yiyeceklerde de sürekli değişiklik yapmak zorundasınız. Katı diyet uygulayan vücut geliştiriciler için hile günleri bu yüzden faydalı olmaktadır. Tüm mesele olumlu sonuç elde edebilmek için sistemi şok etmektir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!