Fit HubYaşamJessica Biel'in Göz Kamaştıran Vücudunun Sırrı

Jessica Biel’in Göz Kamaştıran Vücudunun Sırrı

Hollywood’un en güzel ve en seksi isimlerinden Jessica Biel ve onun kusursuz vücudunun sırrını öğrenmek ister misiniz? Yoga ve spor kıyafetleri markası Gaiam’ın yeni yüzü olan Jessica Biel, yıllar önce kazandığı formunu bugün yoga yaparak korumaya devam ettiğini söylüyor. İnsan büyüdükçe vücuda ve sağlığa bakış açısının değiştiğini söyleyen Biel, artık seksi bikini vücudu için değil daha sağlıklı bir beden için fitness ve yoga ile uğraştığını söylüyor. Gelin Biel’ın fitness geçmişine ve şimdiki düzenine birlikte bakalım.

jessica-bielin-seksi-vucudunun-sirri

Büyüdükçe Kendinize Bakmayı Öğreniyorsunuz

Jessica Biel aslında her zaman fitness ile iç içe yaşamış. Eskiden profesyonel olarak jimnastik yaptığını, uzun atlama, koşu ve futbol gibi spor dalları ile uğraştığını söylüyor. Bu sebeple de spora oldukça bağlı. Ancak büyüdükçe ve olgunlaştıkça bikini vücudu kavramının yerini sağlıklı beden kavramının aldığını dile getiriyor.

Jessica eskiden gelen fitness alışkanlığını rol aldığı filmler için de devam ettirdiğini, bunun için 10 yıldan uzun bir süre önce antrenör Jason Walsh ile çalışmaya başladığını söylüyor. Jason Walsh Biel haricinde birçok ünlü ismin antrenörlüğünü yapmış biri. Bu kişiler arasında Ben Affleck, Kate Beckinsale, Sofia Bush, Natalie Portman, Reese Witherspoon ve Matt Stone da var. Jason, Biel’ın GQ’ya verdiği ünlü pozların mimarı olmuş. Tamamen kusursuz, orantılı ve sıkı kasları ile harika bir vücut için çok çalıştığı belli olan Biel’ın antrenörü ile yaptığı eski egzersiz programı aşağıdaki gibi:

 • Kardiyo ile ısınma: koşu bandında hafif tempolu koşu ve daha sonrasında da hızlı bir koşu (toplam 5 dakika)
 • Alt vücut ısınma: Walking Lunges (her bacak için 15-20 tekrar)
 • Jump Squats (30 saniye uygulama / 30 saniye mola)
 • Pushups (20 tekrar, gerekirse dizler kullanılabilir)
 • Side Planks (30 saniye kadar)

Yukarıdaki 3 egzersizi 3 kere uygulayın. (setler arası 60 saniye mola)

 • Squat To Press (15 tekrar)
 • Pullups or Lat Pull-downs (10 tekrar)
 • Bent-over Rows (15 tekrar)

Yukarıdaki 3 egzersizi 3 kere uygulayın. (setler arası 60 saniye mola)

jessica-bielin-seksi-vucudunun-sirri

 • Lateral Lunges (her 2 bacak ile 10 tekrar)
 • Step Ups onto bench (her 2 bacak ile 10 tekrar)
 • Straight leg sit ups (15 tekrar)

Yukarıdaki 3 egzersizi 3 kere uygulayın. (setler arası 60 saniye mola)

Şimdi Tüm Çalışmaları Yoga Üzerine Kurulu

Jessica her hafta rutin olarak Jason Walsh ile uyguladığı antrenman konusunda mutlu olduğunu söylüyor. Vücudunun güzel bir görünüme kavuştuğuna zaten alışık olduğu ve sevdiği sporu hayatında uygulayabildiği için mutlu. Ancak özellikle çocuğu olduktan sonra artık bikini vücudu için çalışmaktansa daha sağlıklı bir beden için çalışmaya karar vermiş. Bunun için de yoğun fitness programını yoga ile değiştirmiş.

Şu anda Jessica Biel, ünlü bir yoga ve fitness markasının yüzü. Gaiam adındaki marka, yoga ve fitness için geliştirilmiş konforlu kıyafetlere ve ekipmanlara sahip. Jessica Biel son yıllarda eskiden de uyguladığı yogaya tamamen dönmüş durumda.

Tüm benden çalışmalarını, daha sağlıklı daha dengeli ve daha güçlü bir vücut için yürüttüğünü dile getiriyor. Zihnen de kendisi için yoganın olumlu değişimler yaratabildiğini dile getirirken anne olmasının kendisine daha iyi bakması gerektiğini fark etmesini sağladığını söylüyor.

Peki Jessica Biel nasıl ünlü olmuştur?

7th Heaven dizisi ile TV ekranlarında üne kavuşan Jessica Biel, oyunculuk kariyerine 12 yaşında başlamıştır. Çocukluk döneminde futbol da oynayan yıldız, ilk televizyon deneyimine aralarında Pringles’ın da bulunduğu reklam filmleri ile kavuşmuştır. 2005 yılında Esquire dergisi Jessica Biel’i “Yaşayan En Seksi Kadın” seçmiştir. 2012 yılında Justin Timberlake ile evlenmiştir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!