Fit HubSağlıkHamilelikte Omega 3 (Prenatal DHA) Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hamilelikte Omega 3 (Prenatal DHA) Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik dönemi hem anne için hem de bebek için oldukça önemli olan biyolojik bir süreçtir. Prenatal DHA, hamilelik boyunca sağlıklı bir bebek gelişimi için en çok ihtiyaç duyulan besinlerin anne tarafından alınmasına yardımcı olur.

Annenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi; bebeğin anne karnındaki gelişimini en iyi şekilde tamamlayabilmesi için gereken en önemli faktördür. Bu doğrultuda Prenatal DHA üzerinde yapılan birçok araştırmada, hamilelik döneminde bebeğin beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin gelişmesinde önemli bir rol olduğu gözlemlenmiştir.

DHA nedir? Prenatal DHA Anne ve Bebek Sağlığını Nasıl Etkiler?

Omega-3 yağ asitleri vücutta üretilemeyen, esansiyel yağ asitleridir. DHA, omega-3 yağ asidi çeşitlerinden biridir. Anne adayları üzerinde yapılan araştırmalar sonucu; DHA, bebeğin normal kalp fonksiyonlarını desteklemesinin yanısıra, beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı gelişmesine yardımcı olduğu ve doğumu itibari ile gelen öğrenme yeteneğini arttırdığı gözlemlenmiştir. DHA ayrıca, öğrenme yeteneği için de elzem olan sinir sistemi gelişimine, güçlü bir bağışıklık sistemine ve görme kabiliyetinin sağlıklı olmasına katkıda bulunmaktadır.

Annelerin hamilelik ve emzirme dönemlerine yönelik geliştirilmiş, DHA (Dokozahekzaenoik Asit) yönünden zengin olan Omega 3 ile D3 vitaminini bir arada sunan özel bir balık yağı takviyesidir. Nature's Supreme Prenatal DHA, servis başına 500 mg DHA içeriğiyle, hamileler için önerilen günlük DHA gereksinimini cömertçe karşılar, anneler ve bebekleri için güvenli ve etkili omega 3 desteği sunar. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde annelerin DHA düzeylerinin yeterli seviyede olması önemlidir. Çünkü DHA’nın anne tarafından alınması, fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur. Bunu yanı sıra DHA alımı, 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur. Nature's Supreme Prenatal DHA, annelerin yanı sıra yaşamın her döneminde DHA’nın etkinliğinden yararlanmak isteyen bireyler için de kullanıma uygundur. Omega-3’den gelen DHA, normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur. EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Satın almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #naturessupreme#naturesupreme#nature#lovenature#healthy#fit#naturefit#sağlık#beslenme#sağlıklıbeslenme#aktifyasam#egzersiz#instanature#detox#atletik#green#prenantal#dha

A post shared by Nature's Supreme (@naturessupreme) on

Prenetal DHA içerisinde bulunan DHA, bir omega-3 yağ asidi çeşidi olduğu için vücutta üretilemez. Doğal beslenme ya da gıda takviyesi olarak alınması uzmanlar tarafından sıklıkla belirtilir. Anne adaylarının hamilelik sürecinde düzenli DHA tüketimi, bebeğin daha sağlıklı bir ömür sürmesine yardımcı olur.

Emzirme döneminde ise anne sütü, bebeğin tek DHA kaynağıdır. Özellikle ilk 6 ayda doktorların tavsiye ettiği anne sütü, bebeğin görme ve beyin fonksiyonları gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur.

Bununla birlikte DHA; kurşun ve civa içermeyen yağlı balık, ceviz ve keten tohumu gibi yiyecekler ile sağlanabilir. Ancak bunları beslenme programınız içerisinde oldukça yoğun bir şekilde tüketmeniz gerekir. Böyle bir beslenme düzeni oluşturamadığınız takdirde anne adayları ve emziren anneler için Prenatal DHA tüketimi tavsiye edilir.

Spor ve Aktif Yaşamda DHA’nın Yeri

Omega 3 ile DHA, düzenli spor yapan ve aktif yaşayan bireylerin önemsediği bir besindir. Omega 3 elzem yağ asitleri olup, tarafından üretilemez ve besinler ile karşılanması zorunludur. Omega 3’den gelen DHA, normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Ayrıca yapılan araştırmalar neticesinde DHA ağırlıklı takviye kullanımının egzersiz kaynaklı kas inflamasyonunu azalttığını ve bu da DHA grubunda placebo grubuna göre % 23 daha düşük ağrı derecelendirmesi ile kanıtlandığını göstermektedir. Dahası, DOMS ve kas sertliğinden dolayı birçok katılımcı, ekstremotik egzersizden 48 saat sonra dirsek eklemini tamamen genişletemedi; ancak bu, DHA grubunda daha az sayıda hastayı etkiledi (Kaynak 1)

Prenatal DHA, Anne Adayları İçin Yeterli Bir DHA Takviyesidir!

hamilelikte-omega-3-prenatal-dha

Anne ve bebek sağlığının korunması ve bebeğin daha sağlıklı gelişimi için DHA’nın öneminden bahsettik. Marka olarak önerimiz ise, hiç şüphesiz içeriğindeki yüksek DHA oranı ile Nature’s Supreme olacak. Nature’s Supreme Prenatal DHA, daha verimli bir gıda takviyesi olabilmek için DHA’nın vücutta emilimini kolaylaştıracak; annenin hamilelik süreci ve sonrasında kemik ve diş sağlığını destekleyecek olan D3 vitaminine de Prenatal DHA takviyesinde yer verir.

D3 vitamini güneş ışınlarının ciltte sentezlenmesi ile oluşabilmektedir. Ayrıca D vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir. Bu sebeple DHA ile birlikte yeterli D3 vitamini alımı da sağlanmalıdır.

Nature’s Supreme Prenatal DHA glutensiz ve GDO’suz hızlı emilime sahip bir takviyedir. Dünyanın önde gelen balık yağı üreticilerinden Kanada menşeli MEG-3 ve yüksek verimliliğe sahip İsviçre menşeli Quali-D ham maddeleri kullanılarak üretilmiştir. Anne ve bebek sağlığının hem hamilelik sürecinde hem de hamilelik sonrasında desteklenebilmesi için geliştirilen Nature’s Supreme Prenatal DHA, doktorunuza danışarak alabileceğiniz bir takviyedir.

Nature’s Supreme Prenatal DHA’yı şuradan satın alabilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!