Fit HubSağlıkGöğüs Bölgesi Sarkmalarından Muzdarip Kadınlara Michelle Johnson'ın Tavsiyesi Var!

Göğüs Bölgesi Sarkmalarından Muzdarip Kadınlara Michelle Johnson’ın Tavsiyesi Var!

Yaş ilerledikçe kilo verme, yağ yakma ve bilumum fiziksel gelişim süreci metabolizmanın yaşlanmasına bağlı olarak yavaşlar. Bu çok doğal bir durumdur. Kaslarınızın eski sıkılığında olmamasından korkmayın, doğru beslenmeyi düzenli egzersizler ile desteklediğiniz sürece kas gücünüz ve sıkılığınız devam edecektir.

İlerleyen yaşın getirdiği göğüs bölgesi sarkmalarından şikayetçi kadınların sorularını M&F yanıtlıyor:

Soru: Yıllardır spor yapıyorum ancak 40 yaşını aştım ve sütyenimi giydiğimde yanlardan fazlalık taştığını görüyorum. Ne yapabilirim?

Cevap: Yağlar biz yaşlandıkça inatçı hale gelir, özellikle 35 yaşından sonra” diyor IFBB bikini profesyoneli Michelle Johnson. Üst pektoralis kaslarınız için press egzersizlerinize devam edin ve eğimli benchde pec flyes egzersizini yapın. Başlangıçta 12, 10, 8 ve 12 tekrarla deneyin, sonuncusu hariç her sette ağırlığınızı artırın. Bu geniş kas grubu için yüksek ağırlık daha iyi kas geliştiriyor.

Aynı zamanda Üst vücudu çalıştırmak için pec deck ve dumbbell flye hareketleriyle lat pulldown aletinden faydalanabilirsiniz. Cable flye egzersizi de kol altı bölgesindeki kasları çalıştırmak için iyi bir tercihtir. İso flyes ve iso pulldowns egzersizlerini direnç lastiği ile setler arasında yapmak, denge kaslarını da büyük ölçüde çalıştırır.

Gevşek cilt için cildin elastikliğini destekleyebilecek yeşil çay özütü ve kolajen takviyelerini kullanabilirsiniz.

Kaynak: M&F HERS 2016, Ocak-Şubat

Rita Ora’nın Zorluktan Ağlatan, Her Yerde Yapabileceğiniz Kalça Antrenmanı

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!