Fit HubAntrenmanFloyd Mayweather Jr ' ın Karın Antrenmanı

Floyd Mayweather Jr ‘ ın Karın Antrenmanı

Bir dövüşçü için sonu olmayan karın çalışmalarının hedefi sadece ringde iyi görünmek değildir. Sağlam ‘baklavalar’ hayati bir amaca hizmet eder: Savunma. Muhtemelen kendi sıkletinde dünyanın en iyi boksörü ve birinci sınıf baklavaların sahibi Floyd Mayweather Jr.’ın antrenörü Leonard Ellerbe, “bence diğer sporculara nazaran boksörlerin karın kaslarını çalıştırma eğilimi daha fazla olmalı çünkü sürekli olarak oradan darbe alıyorlar,” diyor ve devam ediyor: “Karın kasları, rakibinizin sizi indirmek için hedef aldığı alanlardan biri… Bu yüzden iyi bir dövüşçü 12 raundluk dövüş boyunca sürekli oraya gelen darbeleri söndürebilmeli.”

myweMayweather’ın karın kaslarına odaklı antrenmanı acı verici olduğu kadar da basit: Baştan sona neredeyse hiç ara vermeden 400-500 mekik yapıyor. Ellerbe, 1,73 boyundaki 67 kiloluk boksörün 250 mekikten sonra 15-30 saniye dinlendiğini ve sonra 150-250 tekrarlık bir set daha yaptığını söylüyor.

Ellerbe, bu aşırı uzun çalışma için “kesinlikle eski moda ancak Floyd son 15 yıldır böyle çalışıyor,” diyor ve ekliyor: “Onun en güçlü özelliklerinden biri acıyı bloke edip odaklanabilmesi. Karın kasları acıya toleransın bir parçasıdır.”

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!