Fit HubYaşamFilmi İzlemiş Olsanız Dahi Muhtemelen Dikkat Etmediğiniz 12 Çekim Hatası

Filmi İzlemiş Olsanız Dahi Muhtemelen Dikkat Etmediğiniz 12 Çekim Hatası

Yapılan yanlışlar bazen bir filmi bizim için daha özel yapmaya yetebiliyor. Spontane gerçekleşen bu yanlış sahne çekimleri filmi anlamlı kılabiliyor.

Biz de sizler için bu tip örnekler arasından en iyi 12 tanesini derledik.

12- Galaksinin Koruyucuları – Küre Sahnesi

Galaksinin koruyucuları filminde planlanmamış bir şekilde Chris Pratt elindeki küreyi düşürüyor. Bu planlanmamış sakar hareketten sonra karakteri de hiç bozmadığı için Chris Pratt filme orjinallik katıyor. Hareketin yanlışlıkla olduğu ise belli dahi olmuyor.

11- Yenilmezler – Yabanmersini

Iron Man rolündeki Robert Downey Jr. karakterine öylesine iyi bürünüyor ki bazı alışkanlıklarını da karaktere yüklüyor. Sürekli atıştırmalıklarla gezmesi de Yenilmezler filminde göze çarpan alışkanlıklardan biri. Hulk ve Kaptan Amerika karakterlerine yabanmersini isteyip istemediklerini sorduğu sahne tamamen doğaçlama.

10- Acemi Prenses – Düşüş

Acemi Prenses filminde Anne Hathaway’in ani düşüşü aslında planlanmış bir şey değil. Sakarlıktan kaynaklanıyor. Ancak sakar bir prenses rolünde olduğu için filmde asla sırıtmıyor.

9- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – Bıçak Fırlatma Sahnesi

Eğer Viggo Mortensen rolüne kendini kaptırmış bir halde ışık hızındaki tepkisini vermese, bu hata trajik sonuçlanabilirdi. Orc rolündeki oyuncunun elindeki bıçağı elindenkaçırması sonucunda Mortensen’in suratına doğru giden bıçak Mortensen tarafından uzaklaştırılıyor. Buradan da Viggo Mortensen’in gerçekten iyi antrenman yaptığını görmüş oluyoruz.

8- Geceyarısı Kovboyu – Taksi

Serseri Ratso rolüne kendini çok iyi kaptırmış olan Dustin Hoffman, taksinin neredeyse kendine çarpacağı durumda kaldığında taksi şoförüne “Yürüyorum burada! Defol!” diye bağırıyor. Aslında senaryoda böyle bir sahne yok.

7- Casino Royale – Sahil Sahnesi

Daniel Craig talihsiz bir şekilde suya düşünce çekim durmuyor. Seksi bir kadının sudan çıkması şeklinde planlanan sahnede, görevi 007 James Bond üstleniyor ve slip mayoyla sudan çıkıyor. İtiraf etmeliyiz ki güzel bir değişiklik.

6- Kara Şövalye – Hastane Patlaması

Tekrar çekilmesi büyük bir masrafa neden olacak sahneyi kurtaran doğaçlaması ile Heath Ledger, filmin yıldızı olduğunu bu sahnede de kanıtlıyor. Teknik bir aksaklıktan dolayı aniden duran patlamalara verdiği komik reaksiyon ile Ledger ustalığını konuşturuyor.

5- Keskin Nişancı – Bebekli Sahne

Oynatılması planlanan bebek ateşlenince, oyuncak bebeği kucağına alması gereken Bradley Cooper usta oyunculuğu ile durumu gayet iyi idare ediyor. Sahneye dikkatli baktığınızda, bebeğin kımıldadığı algısını yaratmak için Cooper’ın parmağıyla bebeğin elini hareket ettirdiğini göreceksiniz.

4- Kutsal Hazine Avcıları – Kavga

Uzun bir dövüş sahnesi olarak planlanan siyah giyen adamla kavga sahnesinde, Harrison Ford kendini iyi hissetmediği için Steven Spielberg ona düşmana direkt ateş etmesini söylüyor. Ford da Spielberg’ün istediğini direkt olarak uyguluyor.

3- Zincirsiz (Django Unchained) – Yemek Odası Sahnesi

Leonardo DiCaprio bu sahnede rolüne kendini öylesine kaptırıyor ki elini kestiğini dahi farketmiyor. Yönetmen Quentin Tarantino da çekimi durdurmamaya karar veriyor. Sahne de bu yüzden mükemmel bir atmosferde çekiliyor.

2- Olağan Şüpheliler – Polis Karakolu Sahnesi

Bu sahnedeki kahkahalar planlanmış değil. Kahkahaların sebebi ise oyuncu Benicio Del Toro’nun tutamadığı için çıkardığı gazlar. Gabriel Byrne bu sahnede neden burnunu kapatıyor diye düşünmenize gerek yok.

1- Kaptan Amerika – Dokunuş

Kaptan Amerika’nın göğüs kaslarına dokunan Hayley Atwell bunun planlanmış bir sahne olmadığını dile getiriyor. Aslında Chris Evans’ın kusursuz bedenine dayanamayıp dokunduğunu itiraf eden Atwell, yönetmenin onun yüz ifadesini çok sevmesi sonrası sahnenin çıkarılmadığını söylüyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!