Fit HubBeslenmeYağ Yakımı Konusunda Güvenle Kullanabileceğiniz En İyi 5 CLA

Yağ Yakımı Konusunda Güvenle Kullanabileceğiniz En İyi 5 CLA

Yağ yakımı çoğumuzun sağlık ve antrenman amaçlı hedefleri arasında önemli bir yer edinmektedir. Bunun için beslenme düzeni ve antrenman disiplinimiz elbette önceliklidir. Ancak hedefinizi kolaylaştıracak belli supplementlere (gıda takviyelerine) ihtiyacınız olduğu da yadsınamaz.

Yağ yakıcı supplementler denince etkinliği kanıtlanmış CLA, başı çekmektedir. Çünkü çoğu araştırma, CLA’nın yağsız vücut kitlesini desteklediğini, vücut yağını azalttığını, kilo kaybına yardımcı olduğunu ve metabolik hızı arttırdığını göstermiştir. Ancak CLA’den fayda sağlamak istiyorsanız, en az 6 ay boyunca düzenli kullanmaya hazırlıklı olmalısınız. Buradaki önemli sorular hiç şüphesiz ki, en iyi yağ yakıcı hangisidir ve tercihimizi hangi verilere göre yapmalıyız olacaktır.

Gelin, hep birlikte yağ yakıcı ürünlerin en önemlilerinden olan CLA’yı birlikte inceleyelim.

CLA Nedir?

CLA (Konjuge Linoleik Asit), çoklu doymamış bir yağ asidi (linoleik asit) formudur. Omega-6 sınıfında yer alan bu yağ asitleri, et ve süt ürünlerinde bulunur, ancak besinlerden alımı, sadece eser miktarda mevcut olduğu için takviyelerden elde edilen tipik dozlardan çok daha düşük ve önemsizdir. Bu yağ asidinin en önemli etkisi yağ yıkımına yardımcı olmasıdır. Bu nedenle yağ oranını azaltmak ve kilo vermek isteyen profesyonel ve amatör sporcular tarafından sıklıkla kullanılır. Ancak CLA’in yağ yakmak ve kilo kaybına yardımcı olmak dışında vücutta çeşitli fizyolojik fonksiyonların gerçekleşmesi adına da önemli görevleri vardır.

CLA Nasıl Kullanılır?

Vücudumuzu besleyen ve ağız yolu ile alınan şeyler genel olarak bir besindir. Bu durumda yağ yakıcı besinler arasında olan CLA günlük kullanıma uygundur. Önerilen CLA kullanım şekli genellikle, her öğünden 30 dk önce 1 servis şeklindedir. Üretici firmanın kutu üzerinde belirttiği kullanıma uymanız, sizin için en yararlı olanı olacaktır. CLA yağ yakıcı diye geçmesine rağmen bazı diğer supplementler ile birlikte kullanılabilinir. Yağ yakıcı bileşen cla supplement olarak kullanmak istediğinizde üzerinde yazan talimatları ya da içeriği dikkatlice okumanız gerekebilir.

Her ne kadar yağ yakıcı olarak geçen bu ürünün, egzersiz ve düzenli bir beslenme olmadan tek başına mucizeler yaratacağını düşünmemek gerekir. Özellikle yüksek kilodaki insanların, bir diyetisyen kontrolünde kendilerine uygun beslenme programlarını hazırlatıp yine diyetisyen kontrolünde başlamaları daha sağlıklı olacaktır.

Size, amaçlarınız doğrultusunda yardımcı olacak en iyi 5 CLA şöyle:

1. Nature’s Supreme Tonalin CLA

En iyi yağ yakıcı listemizde ilk sırada olan, ismini ve kalitesini gün geçtikçe daha fazla duyduğumuz Nature’s Supreme’in yağ yakımı için yardımcı ürünlerine kesinlikle güvenebilirsiniz. Nature’s Supreme’in sağladığı ürün ve fiyat kalitesi de bu ürünleri daha da değerli ve tercih edilebilir hale getiriyor. Tonalin CLA, amacı yağ yakımı olanlara ilk tavsiye edeceğimiz üründür. Bunun temel nedenlerinden biri Tonalin(3) yapısında CLA bulundurmasıdır. Tonalin yapısında bulunan CLA, GDO içermeyen aspir çiçeğinde (CLA’lar genellikle ayçiçek yağından elde edilir) bulunan yağlardan elde edilir. Aktifliği 18 farklı araştırma ile desteklenmiş tek CLA olması da bu öneriyi güçlendiriyor. İçeriğinde fazlaca yararlı aktif izomer bulundurması ve %80 oranında saf CLA olması ilk tercihimiz olmasındaki diğer önemli etkenlerden biri.

Nature’s Supreme Tonalin CLA ürünündeki 60 kapsülün bir tanesinde bulunan 1.250 mg. aspir yağının içindeki 1.000 mg. CLA, fiyat/performans açısından da kaliteli bir ürün olduğunu gösteriyor.

2. Hardline CLA One

Aspir bitkisinden elde edilen bir başka yağ yakıcı ürün Hardline CLA One, etkinliği kanıtlamış CLA ürünleri arasında ye alıyor. Türkiye’nin en çok satan gıda takviyesi markalarından biri olan Hardline etiketine sahip olması da güven konusunda işimizi kolaylaştırıyor. Tonalin patenti içermese de yüksek CLA oranına sahip olması tercih etmek için önemli bir etken.

Hardline CLA One ürününün 1 kapsülünde 1000 mg. Aspir yağı bulunmakta. Bunun içinde 800 mg.’lık CLA oranı mevcut. Yani günlük ihtiyacınız (2400 mg.) için 3 kapsül kullanmanız uygun olacaktır. Beraberinde uyacağınız diyet listesi ile de ürün verimliliğini artırmış olacaksınız.

3. Power System L-Carnitine 3600 Mg 20 Ampül

Popülaritesi gün geçtikçe artan Power System L-Carnitine 3600 Mg 20 Ampül, ürününü de bu listeye koymazsak olmaz. Hızlı zayıflama için belki de ilk aklımıza gelen ürünlerden. Önerdiğimiz ürünler arasında üçüncü olan Power System L-Carnitine; 1 ampulünde 20 kalori ve 3600mg Carnipure karnitin içerir.

4. Olimp CLA + L-Carnitine

CLA ve L-Carnitine kombinini barındıran bu ürün yağ yakımını maksimize edip, işinizi daha da kolaylaştıracak. Yağ yakımına yönelik iki önemli gıda takviyesini bulabileceğiniz bu üründe, sadece CLA kullanımından daha fazla etki sağlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Olimp CLA ürününün bir kapsülünde 400 mg. CLA bulunuyor. Bununla beraber 100 mg. L-Carnitine ve 200 mg. Yeşil çay ekstresi içeriyor. Bu açıdan bu ürün’ün metabolizmayı da destekleyeceğini söyleyebiliriz.

5. Big Joy Clabig

Son zamanların en popüler ve güvenilir markalarından Big Joy’un CLA ürünü de öne çıkanlar arasında.

99 kapsül bulunan Big Joy Clabig, CLA içeriği aspir yağından sağlanmış. 1 kapsülünde 1000 mg. aspir yağının içinde, 800 mg. CLA bulunan bu ürünü de güvenle kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

CLA Karnitin (L-Carnitine) ile Birlikte Kullanılabilir mi?

Eğer aktif spor yapıyorsanız; yağsız kas yapısını destekleyen, yağsız kas kütlesini koruyan ve vücut yağını azaltan CLA besin takviyesini, depolanmış yağı enerjiye dönüştürerek yağ yakımı sağlayan ve performans artırımına katkıda bulunan Karnitin ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. CLA kullanım şekli açısından bu iki supplementi beraber kullanmanızı engelleyen bir durum yoktur.

Yağ Yakımı ve CLA

Yağ yakımı ve CLA takviyesi ilişkisini duymamış olmanız imkansız. İmkansız diyorum çünkü, CLA bu özelliği sayesinde popüler bir supplement olarak piyasada yerini almış bir ürün. CLA’nın ihtiva ettiği sağlıklı yağ olan Omega-6 yağ asidi, yağ yakan yiyecekler arasında yerini almaktadır. Tüketeceğiniz sağlıklı yağlar vücütta depo olarak bulunan ve depolanmaya çalışılan sağlıksız sindirimi zor şeker bazlı yağların yerine geçerek, diğer yağların dışarıya atılımını kolaylaştırırlar ve bu sayede de dolaylı yoldan yağ yakımının gerçekleşmesine yardımcı olurlar.

Sağlıklı zayıflama isteyen herkesin diyet listesi ne dahil etmesi gerektiğini düşündüğüm CLA’yı, diğer yağ yakıcı besinler ve takviyeler ile  kombine ederek etkisini optimum düzeye çıkarabilirsiniz.

CLA’nın Faydaları Nelerdir?

CLA faydaları diye araştırma yaptığımızda karşımıza ilk olarak yağ yakma ya da cla yağ yakımı şeklinde yazılar çıkar. Bunun nedeni de CLA’nın çoğunlukla zayıflamak için kullanması veya göbek eritme hedefleri olanların CLA’yı takviye supplement olarak almasıdır. Çünkü CLA yağ metabolizmasını ateşler ve vücuttaki yağ hücrelerinin sayısını arttırarak kilo vermeye yardımcı olur.Bununla bağlantılı olarak vücut kitle indeksi üzerine yapılan araştırmalarda CLA’nın etkileri görülmüştür.(1) Yağ hücrelerindeki parçalanma oranını yükselterek daha çok yağ hücresinin enerji döngüsüne katılmasını sağlayan CLA, bu noktada enerji açığını kapatma göreviyle de karşımıza çıkmış olur. Yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olan bu yağ asidi, dolaylı yoldan kolesterol ve trigliserit seviyelerinin düşmesini de desteklemiş olur.

CLA, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe de sahiptir. Enfeksiyonlarla savaşan proteinleri çoğalttığına dair araştırma sonuçları mevcuttur.(2) 1987’de yapılan çalışmalarda, antikanserojen etkisi üzerine de araştırmalar gerçekleştirilmiştir. Özellikle kanser tümörünü engelleyici olduğu yönünde çalışmalar yapılmıştır. Bu tarz araştırmalar, CLA’nın tümör baskılayıcı genlerin daha iyi çalışmasına yardımcı olduğunu desteklemektedir.

Son zamanlarda cilt sağlığına faydası üzerine ortaya çıkan araştırmalar, CLA’in cilt ürünlerinde kullanılmasına da ışık tutmuştur.

CLA Yağ Yakıcı Yorumları

1 haftada 5 kilo vermek isteyen kullanıcılardan,  selülitten kurtulma yolları için araştırma yapanlara, cla ile kilo verdim diyerek yola devam edenlerden sağlıklı zayıflama için takviye şeklinde kullananlara kadar bir çok yorum arasından bazılarını sizlerle buluşturduk. 

 

[yasr_overall_rating]

2 YORUMLAR

  1. Cok fit ve sıkı bir fizigim var cok iyi de bacak calismama ragmen selulitlerim var.Ne yapsam da gitmiyor.Bunun icin ne kullanmaliyim?Tek basina sporla gideremedim.Bacaklar da sıkı olunca belki de bu yuzden de zor oluyor olabilir mi bilmiyorum .Ne kullanmami onerirsiniz?

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!