Fit HubSağlıkDiş Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız Kullanmanız Gereken 5 Takviye

Diş Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız Kullanmanız Gereken 5 Takviye

Dişim çok ağrıyor ne yapmalıyım” demek istemiyorsanız diş bakımı konusunda her zaman çok dikkatli olmanız gerektiğini söylemek zorundayız…

Diş ağrısına diş doktoruna gitmekten başka kalıcı bir çözüm üretilemediği için diş bakımı her gün düzenli olarak yapılmalı ve zaman zaman kontrollere gidilerek ağız sağlığı incelenmelidir. Diş sağlığınızı korumak için düzenli diş fırçalamak, diş ipi ile temizleme yapmak tartar oluşumunu arttıracak yiyeceklerden kaçınmak gerektiği gibi tıpkı kemiklerin yapısına katılarak kemikleri güçlendiren vitamin ve mineral desteklerini yeterli miktarda alarak diş sağlığını da desteklemek gerekir.

Diş sağlığınıza iyi gelecek vitamin ve mineralleri detaylı incelemeden önce diş ve diş eti sağlığınız için faydalı olabilecek takviyeleri aşağıda listeliyoruz.

Dişleriniz İçin Gerekli Takviyeler

1. Nature’s Supreme Multivitamin for Men

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Multivitamin for Men 60 Kapsül, içerisinde diş sağlığı için ihtiyaç duyulan birçok vitamin ve minerali bulundurur. GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kapsamında sıkı denetime tabî tutulan Nature’s Supreme Multivitamin for Men vejetaryen kullanımına uygundur. Servis başı fiyatı 1,15 TL’dir.

2. Nature’s Supreme Magnesium Citrate 250 Mg

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Magnesium Citrate 250 Mg 120 Tablet, her kapsülde yüksek biyoyararlanım sağlayan 250 gr magnezyum minerali içerir. Kolay yutulabilen ürün GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kapsamında denetlenmektedir. Ürünün servis başı fiyatı 0,66 TL’dir.

3. Nature’s Bounty Ester C 1000 Mg

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

Nature’s Bounty Ester C 1000 Mg 60 Tablet, içerisinde hem yağda hem suda çözünebilen c vitaminine sahiptir. Ester yapısı daha yüksek emilim sağlar. Servis başı fiyatı 1,08 TL’dir.

4. Ocean Vitamin D3 1000 IU 20 Ml

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

Ocean Vitamin D3 1000 IU 20 Ml, içerisinde kalsiyum ve fosforun emilimini kolaylaştıran 250 mcg D3 vitamini bulunmaktadır. Koruyucu olarak üstün lezzet ödüllü ÖZEM zeytinyağı içerir. Ürünün servis başı fiyatı 0,28 TL’dir.

5. Solgar Hyaluronic Acid 120 Mg

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

Solgar Hyaluronic Acid 120 Mg 30 Tablet, içerisinde Biocell Kolajen ekstreleri ve c vitamini bulunduran bir üründür. Ürünün servis başı fiyatı 4,97 TL’dir.

Diş Ağrısını Başlamadan Engelleyin

Diş ağrısına acil çözüm aramak zorunda kalmadan dik bakımınızı aksatmazsanız ve dişlerinizin yapısı için elzem olan besinleri yeterli miktarlarda alırsanız birçok diş rahatsızlığının önüne geçebilirsiniz. Aşağıda sizinle diş sağlığınız için faydalı olan vitamin ve mineralleri paylaşacağız:

1. A Vitamini

Eksikliğinde diş hareketliliği, eşitsizlik, diş minesinde pürüzlenme ve tükürük bezlerinin normal fonksiyonlarında hasarlar oluşabilmektedir.

2. D Vitamini

Kemikler için de oldukça önemli olan d vitamini eksikliğinde kalsiyum ve fosfordan yararlanım azalır. Diş eti ve diş dokularında çekilme oluşabilir.

3. C Vitamini

C vitamini eksikliği diş eti kanamaları ile ve diş eti çekilmesi ile ilişkilendirilmektedir. Diş etlerinizde sık sık tahriş olma durumu varsa sebep c vitamini eksikliği olabilir.

4. Kalsiyum

Kalsiyum kemik ve diş sağlığı için oldukça önemlidir. Kalsiyum eksikliğinde dişlerde çürüme başlar. Ayrıca kalsiyum dişin oluşumu ve gelişimi sürecinde de rol oynar.

5. Fosfor

Fosfor da tıpkı kalsiyum gibi diş dokularının oluşturulmasına katkıda bulunur. Eksikliğinde diş dokularında güçsüzleşme görülmektedir.

[yasr_overall_rating]

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!