Fit HubFitnessBaywatch Yıldızı Alexandra Daddario’nun Seksi Vücudu İçin Yaptığı Antrenman

Baywatch Yıldızı Alexandra Daddario’nun Seksi Vücudu İçin Yaptığı Antrenman

Baywatch, 90’lı yıllarda aktör ve aktrislerin mükemmel, atletik ve seksi vücutları ile tüm dünyayı ekranlara kilitledi. Şimdi ise başta seksi vücudu ile Alexandra Daddario olmak üzere Baywatch, bünyesine yeni isimler katarak film dünyasını fethetmek için döndü. Alexandra Daddario Women’s Health ile yaptığı röportajda film için ne kadar çok çalıştığını ve seksi vücut hatları için antrenmanlarında neler yaptığını anlattı.

Baywatch İçin Hiç Yapmadığım Güç Antrenmanları Yaptım

View this post on Instagram

Thank you @gqspain

A post shared by alexandra daddario (@alexandradaddario) on

Daddario, göz dolduran fiziğini daha çok güçlendirmek ve kas kütlesi kazanarak kilo almak için ne kadar çok çabaladığını söylüyor. Bunun için yıldız isim, daha önce hiç uygulamadığı güç egzersizlerini yoga rutinine eklemiş. Sizin de anlayacağınız üzere hem güçlü hem esnek hem de seksi fiziğinin nereden geldiğini anlamanın yolu Alexandra’nın antrenman programına bakmaktan geçiyor. Üstelik film öncesi ve sonrası fiziğine bakan Daddario da ağırlık egzersizlerinin vücudunu nasıl değiştirdiğinin farkında olduğunu söylüyor ve ekliyor: mükemmel bir değişim oldu!

Ağırlık antrenmanları Daddario’nun film için sahip olması gereken seksi ve atletik görünümü ona vermiş durumda. Daddario, ağırlık antrenmanlarının kardiyo antrenmanlarından daha etkili olduğunu düşünüyor. Bunun sebebi olarak da ağırlık kaldırmak için kasların ağırlığa adapte olması gerektiğini ve güçlenmesi gerektiğini söylüyor. Bu da tam olarak Daddario’nun hedefini karşılayan bir gelişim şekli.

Daddario’nun Favori Egzersizleri

Daha önce antrenmanlarında hiç ağırlık çalışmadığı için daha kolay ve daha fazla bir değişim yaşadığını söyleyen Daddario vücudunuzun seksi bir şekilde güçlenip şekillenmesini sağlayacak egzersizler arasında kettlebell swing, ağırlıklı squat ve shoulder press hareketlerini gösteriyor. Antrenmanlarında yoğun olarak kullandığı bu 3 hareketi Alexandra Daddaria instagram hesabında da birçok kere takipçileri ile paylaşmış.

Alexandra Daddario Film Öncesi Hangi Egzersizleri Uyguladı?

2017 yılında çıkan Baywatch için tüm yıldızların sıkı bir kampa girdiği aşikâr. Film çekimleri başlamadan önce sıkı bir çalışma düzenini oturtmaya çalışan ünlü isim, film için Zac Efron ile de çalışan antrenör Patrick Murphy’den yardım almış.

View this post on Instagram

@gqspain

A post shared by alexandra daddario (@alexandradaddario) on

Alexandra Daddario antrenörü ile çalışmalarını haftada 4 ya da 5 gün olacak şekilde spor salonunda gerçekleştirmiş. 1 saatlik yüksek yoğunluklu egzersizler (HIIT) ile serbest ağırlık çalışması yapmış. Direnç bandı hareketleri, TRX straps ve BOSU ball ile denge ve kas gelişimini desteklemiş.

Daddario ayrıca her gün strecthing, 800 m orta tempolu koşu ya da yürüyüş yapmış. Bu ikisini asıl antrenmanlarından önce ısınma olarak kullandığını söylüyor. Asıl antrenmanlarında 3lü süper setleri 10 tekrardan yaptığını söylüyor. Alexandra’nın yoğun olarak süpersetlerinde kullandığı hareketleri listeleyelim:

 • Incline dumbbell bench press
 • Tricep skullcrushers
 • Front squats
 • Lateral pulldowns
 • Military press
 • Cable hammer curls
 • Deadlift
 • Knee push ups
 • Weighted lunges
 • Triceo overhead extension
 • Shoulder flys
 • Dumbbell chest flys
 • Arnold press
 • Weighted step ups
 • Cable rows

Alexandra Daddario film için yaptığı çalışmaların sonucundan öylesine memnun kalmış ki filmden sonra da antrenörü Patrick Murphy ile haftada 2 kere antrenman yapmaya devam etmiş. Daddario hayatında ilk kez karın kaslarının bu kadar belirginleştiğini söylüyor. Ayrıca uyku düzenini ve anksiyete problemlerini kontrol altında tutmasına yardımcı olan yogayı da hâlâ uyguluyor.

Alexandra Daddario Kimdir?

Hâlâ bilmeyen kaldı mı bilmiyoruz… Ama kendisi Amerikan dizi ve filmlerinin en uzun ve en seksi kadınlarından biri. Avukat bir ailenin 3 çocuğundan biri olan Daddario ve erkek kardeşi oyunculuk ile kariyerlerine yol çizmiş.

Daddario’nun oyunculuk deneyimi 16 yaşında All My Children dizisinde başlıyor. Onu dünyaya tanıtan film ise 2010 yılında Annabethe Chase rolünde oynadığı Percy Jackson and The Olympians:The Lightning Thief. Alexandra’nın rol aldığı, en çok bilinen film ve dizileri ise Baywatch, San Andreas, True Detective ve The Layover.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!